rok szkolny 2014/2015

V EDYCJA MI犵ZYSZKOLNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO "ODKRYWCY 2015"

Matematyczne zmagania w Gimnazjum w Mi璠zyborowie

Marzec w Zespole Szk馧 Publicznych w Mi璠zyborowie, to miesi鉍, w kt鏎ym kr鏊uje matematyka. W poniedzia貫k, 2 marca, odby豉 si V edycja Mi璠zyszkolnego Konkursu Matematycznego Odkrywcy 2015". W tym roku po raz drugi patronat nad konkursem obj像  Mazowieckiego Kuratora Owiaty w Warszawie.

Uroczystego otwarcia konkursu dokona dyrektor ZSP w Mi璠zyborowie p. Dariusz Grabowski, kt鏎y zwr鏂i szczeg鏊n uwag na cel wsp鏊nego spotkania. Konkurs przede wszystkim rozwija i pog喚bia zainteresowania uczni闚 matematyk, uczy rozwi頊ywania problem闚 w  tw鏎czy spos鏏, stosowania wiedzy i umiej皻noci matematycznych w praktyce.

Mottem konkursu s s這wa Konfucjusza

S造sza貫m i zapomnia貫m.
Widzia貫m i zapami皻a貫m.
Zrobi貫m i zrozumia貫m.

W tegorocznych zmaganiach z zadaniami matematycznymi wzi窸y udzia dru篡ny z dziewi璚iu gimnazj闚 (Mi璠zybor闚, Jaktor闚, Osuch闚, Kaski, Wiskitki i 砰rard闚 - Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2,  Gimnazjum nr 3 oraz Gimnazjum nr 6). Konkurs rozpocz像 si testem, kt鏎y ka盥y uczestnik rozwi頊ywa samodzielnie, a najwi瘯sza suma punkt闚 zdobytych przez dru篡n dawa豉 awans do nast瘼nej czci zmaga matematycznych. Do kolejnego etapu przechodzi造 po trzy dru篡ny z klas pierwszych, drugich i trzecich. Nast瘼nie reprezentanci szk馧 otrzymali zadania, kt鏎ych rozwi頊ania prezentowali jury.

Laureatami konkursu na poziomie klas pierwszych zostali uczniowie Gimnazjum im. Karola Wojty造 w Mi璠zyborowie: Gabriela Szwed, Kamil Kwiatkowski, Kacper Mi鎥owski,

II miejsce zaj瘭i uczniowie z Gimnazjum nr 3 w 砰rardowie: Jaros豉w Pi鏎kowski, Piotr Siodo, Gustaw G逝ski)

III miejsce przypad這 gimnazjalistom z Gimnazjum nr 1 w 砰rardowie, kt鏎e reprezentowali: Wiktor Go貫cki, Micha Lusztak, Aleksander Dukaczewski.

Laureatami konkursu na poziomie klas drugich zostali gimnazjalici z Gimnazjum nr 3 w 砰rardowie: Alicja Kluczek, Antoni Szustakowski, Ida Winiewska,

II miejsce zaj窸o Gimnazjum im. Karola Wojty造 w Mi璠zyborowie: Michalina Szemet, Aleksandra Bachorz, Jan Walczak,

III miejsce zaj瘭i uczniowie z Gimnazjum nr 1 z 砰rardowa: Natalia Iskra, Karol Budzi雟ki, Patryk Bracki.

W klasach trzecich laureatami zostali gimnazjalici z Gimnazjum nr 3 w 砰rardowie: Marcin Gali雟ki, Kamil Koz這wski, Miko豉j Drzewiecki,

II miejsce zaj瘭i uczniowie z Gimnazjum nr 1 w 砰rardowie Micha Sosnowski, Eryk Werens, Micha Fedorowicz,

III miejsce zaj瘭i gimnazjalici z Gimnazjum im. K.I. Ga販zy雟kiego w Jaktorowie:  Magdalena Malinowska, Kamil Cegli雟ki, Marcin Grzelak.

Wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji konkursu gratulujemy ogromnej wiedzy matematycznej!

Dyplomy i nagrody rzeczowe, zwyci瘰kim dru篡nom, wr璚zy p. dyrektor Dariusz Grabowski. Nagrody, dla zwyci瞛c闚, ufundowali: w鎩t gminy Jaktor闚 p. Maciej liwerski, dyrektor ZSP w Mi璠zyborowie oraz Gda雟kie Wydawnictwo Owiatowe.

Organizatorkami konkursy by造 p.A. Chmielecka, p. A.Rutkowska, p. U. Warowicka oraz p. J. Zagrajek nauczycielki z ZSP w Mi璠zyborowie.

Tekst: Agnieszka Chmielecka

Foto: Zuzanna W璚owska klasa III Gim