rok szkolny 2016/2017

CZTERODNIOWA WYCIECZKA KLAS II NAD MORZE

W padzierniku uczniowie klas drugich wybrali si nad morze. We wtorek 4 padziernika z Mi璠zyborowa wyruszy造 dwa autokary gimnazjalist闚. Pogoda nie zapowiada si ciekawie, ale pozytywne nastroje wszystkim dopisywa造. Pierwszym celem szkolnej wycieczki by Sopot. Podczas spaceru sopockim molo uczniowie musieli zmaga si z silnym wiatrem i du篡m deszczem. Morze by這 bardzo niespokojne, a fale tak wysokie, 瞠 wiele os鏏 by這 mokrych od morskiej wody.

Jednak to nie wystraszy這 wycieczkowicz闚 i ch皻nie s逝chali opowiada przewodnika. Po deszczowym spacerze pozosta這 przemieszczenie si do W豉dys豉wowa, gdzie wszyscy zostali zakwaterowani.

Drugiego dnia gimnazjalici zwiedzili Hel oraz Jastarni. Byli r闚nie w Muzeum Obrony Wybrze瘸. Poznali wiele ciekawych historii zwi頊anych z tym miejscem i prezentowanymi tam eksponatami. Po po逝dniu w ramach rozrywki drugoklasici wypr鏏owywali swoje si造  na trudnej, ale ciekawej trasie w parku linowym.

Gda雟k i Westerplatte by這 zaplanowane na czwartek. Ju rankiem gimnazjalici wyjechali, aby zwiedzi Oliwsk Katedr i wys逝cha tam koncertu organowego. Star闚ka Gda雟ka wzbudzi豉 zachwyt u wielu os鏏. Dw鏎 Artusa, Fontanna Neptuna, Z這ta Brama tworzy造 niesamowity klimat wsp馧czesnego Gda雟ka.

Na Westerplatte wszyscy pop造n瘭i statkiem, a tam w strumieniach deszczu dotarli pod Pomnik Obro鎍闚 Wybrze瘸.

W drodze powrotnej do Mi璠zyborowa wycieczkowicze udali si do Malborka, gdzie z przewodnikiem zwiedzali zamek krzy瘸cki.

Mimo, 瞠 pogada przez te cztery dni nie dopisa豉, to jednak wszyscy wr鏂ili z wycieczki bardzo zadowoleni.