rok szkolny 2014/2015

APEL Z OKAZJI OBCHOD紟 IMIENIN PATRONA SZKOΧ

Z okazji imienin patrona naszej szko造 Karola Wojty造, klasa IIc przygotowa豉 program artystyczny powi璚ony w豉nie tej okazji. Dzi瘯i s這wu m闚ionemu artyci szkolnego przedstawienia przypomnieli 篡ciorys i dokonania Jana Paw豉 II. Nie zabrak這 odniesie do s堯w papieskich zwr鏂onych do m這dzie篡, kt鏎e przypominaj nam, 瞠 nale篡 nad sob pracowa i od siebie wymaga. Program artystyczny zosta wzbogacony prezentacj ze zdj璚iami z 篡cia papie瘸 oraz fragmentami film闚 opowiadaj鉍ych o 篡ciu i pontyfikacie Jana Paw豉 II.

Nasza szko豉 z dum nosi imi Karola Wojty造 i cieszylimy si, 瞠 zn闚 moglimy zag喚bi si w s這wa wypowiadane przez papie瘸 do m這dzie篡.

Po programie artystycznym g這s zabra pan dyrektor Dariusz Grabowski, kt鏎y zacytowa s這wa papie瘸 zwracaj鉍 si do uczni闚 naszej szko造:

Musicie myle o sobie w kategoriach uczni闚 Chrystusa. Chrystus wci嘀 ma uczni闚, wszyscy jestemy Jego uczniami -

Je瞠li s逝chamy Jego s這wa, je瞠li rozwa瘸my, je瞠li si璕amy w g章b naszego serca, je瞠li Mu to serce otwieramy

Nawet czasem nie zaszkodzi, jak si nad sob zamylisz i zmartwisz. Nawet czasem nie zaszkodzi, jak si na siebie zgniewasz.

To lepsze ni gdyby mia lekkomylnie prze篡wa swoj m這do i gubi wielki skarb, wielki, niepowtarzalny skarb, kt鏎y w sobie nosisz, kt鏎ym jeste ty sam - ka盥y, ka盥a. Tego nie wolno zgubi, Jego wejrzenia, bo jeliby to si sta這, przestaniecie wiedzie, kim jestecie, przestaniecie odczuwa, jakim skarbem jest ka盥y z was, 篡cie ka盥ego z was, osobowo ka盥ego z was - jedyna, niepowtarzalna.

Na koniec apelu  pan dyrektor wraz z przedstawicielami Samorz鉅u Szkolnego wr璚zyli uczniom imieninowe cukierki ufundowane przez Rad Rodzic闚 oraz Samorz鉅 Szkolny.