rok szkolny 2014/2015

APEL Z OKAZJI ODZYSKANIA PRZEZ POLSK NIEPODLEGΜCI

7 listopada odby si uroczysty apel z okazji Rocznicy Odzyskania przez Polsk Niepodleg這ci.

Na pocz靖ku wszyscy wys逝chali listu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronis豉wa Komorowskiego skierowanego do nauczycieli, uczni闚 i rodzic闚.

Drodzy Uczniowie!

Urodzilicie si ju w wolnym kraju. Chcia豚ym, abycie obchodz鉍 11 listopada Narodowe wi皻o Niepodleg這ci poczuli, 瞠 jest ono Waszym wi皻em. Bycie ciesz鉍 si z wolnoci, kt鏎a dla Was jest czym naturalnym, przywo豉li emocje tych, kt鏎zy wywalczyli dla Polski niepodleg這. Wolno, kt鏎 mamy na co dzie, trzeba szanowa i piel璕nowa. Jest ona nasz wsp鏊n spraw i naszym wsp鏊nym zadaniem. Korzysta z wolnoci to rozumie jej warto, jej cen i szanowa tych, kt鏎zy umieli powi璚i dla niej wszystko.

Nast瘼nie wyst瘼uj鉍y na scenie gimnazjalici przypomnieli, co to znaczy by patriot oraz uwiadomili zebranym, 瞠 gdyby Polska nie odzyska豉 niepodleg這ci, gdyby nie 11 listopada, to dzisiaj nie by這by j瞛yka polskiego w szko豉ch, nie m闚ilibymy do siebie po polsku, nie by這by Polski

Dzi瘯i uczniom, kt鏎zy recytowali wiersze, ch鏎owi piewaj鉍emu okolicznociowe utwory oraz prezentacji multimedialnej w auli gimnazjum wytworzy豉 si podnios豉 atmosfera przygotowuj鉍a wszystkich do obchod闚 Rocznicy Odzyskania Niepodleg這ci w dniu 11 listopada.

Pi耩 g這s闚 z Kraju. Modlitwa

To co si stanie z tym narodem
Codziennie mod造 wi璚 zanosz do Niej
By ocali豉 nas przed g這dem.

Przed g這dem ust, kt鏎ym zabrak這 chleba,
Przed g這dem serc, w kt鏎ych nie mieszka mi這,
Przed g這dem zemsty, kt鏎ej nam nie trzeba,
Przed g這dem w豉dzy, co jest tylko si章.

Jeli nas Matka Boska nie obroni
To co si stanie z Polakami
Codziennie mod造 wi璚 zanosz do Niej
By ocali豉 nas - przed nami.

Nami, co ton, ton鉍 innych topi,
Co marz - innym odmawiaj鉍 marze,
Co z g這w w p皻li - jeszcze nog kopi
By lad zostawi na kopni皻ej twarzy.

To co si stanie z tym narodem
Codziennie mod造 wi璚 zanosz do Niej
By ocali豉 nas przed g這dem.

Jacek Kaczmarski

Apel przygotowali: p. ㄆkasz Fr鉍zek, p. Iwona Maciejewska (ch鏎), p. Katarzyna Suchecka W璕ier (dekoracja).