rok szkolny 2015/2016

WYBORY MISS I MISTERA GIMNAZJUM

8 marca w auli naszej szko造 ju kolejny raz odby造 si wybory Miss i Mistera Gimnazjum. Przygotowaniem konkursu zaj瘭i si uczniowie klasy IIc. Do rywalizacji stan瘭i zdeterminowani i odwa積i:

1.    Aleksandra Kotowska

20. Konrad Molka Mister Gimnazjum, Mister Publicznoci, Mister Gracji

21. Wiktoria Dubielecka

22. Jakub Sobieszczuk Mister Inteligencji

Uczestnicy brali udzia w trzech konkurencjach: inteligencja, gracja i stroju charakterystycznego.

Pierwszy konkurs polega na prezentacji w豉snej osoby w stroju inny ni zwykle, czyli charakterystycznym. Uczniowie byli przebrani za zwierz皻a, detektywa, ksi篹niczki, kapelusznika - genialny Kazio Nowak, bied, dresiarza i za inne dziwne stworzenia. Ich pojawienie si wywo造wa這 wr鏚 widowni salwy miechu. Prowadz鉍e-Patrycja Krupa i Iga Szymczak-kr鏒ko, w zabawny spos鏏 charakteryzowa造 uczestnik闚, przedstawiaj鉍 ich plany na przysz這, ulubione potrawy, zainteresowania, swoje zalety i s豉boci. Nast瘼nie kandydaci popisywali si swoimi umiej皻nociami j瞛ykowymi uzupe軟iaj鉍 przys這wia. Niestety kilkakrotnie zdarzy這 si stworzy w豉sne, nie znane nikomu i wielce zabawne przys這wia np.: nie ma g逝pich pyta odpowied kandydatki: s. Gracja sprawdzana by豉 poprzez przejcie z ksi嘀k na g這wie po czerwonym dywanie. Co sprytniejsi ksi嘀k otwierali i w ten spos鏏 u豉twiali sobie zadanie, albo ksi嘀k wk豉dali pod kaptur. Przygotowuj鉍a wyst瘼 klasa IIc zaprezentowa豉 przygotowany przez siebie program artystyczny, widzowie poznali histori Dnia Kobiet i obejrzeli humorystyczn scenk z 篡cia ma鹵e雟kiego - sknera m嘀 Wiktor i kura domowa Weronika. Niestety ze wzgl璠闚 czasowych nie uda這 si odegra wszystkich zaplanowanych zada. W trakcie przerwy dla jury zosta造 puszczone piosenki o kobietach Eugeniusza Bodo piosenkarza, aktora i tancerza, kt鏎y 篡 pomi璠zy I, a II wojn wiatow.

Przygotowaniem dekoracji i zakupem nagr鏚 oraz zaprojektowaniem dyplom闚 zaj窸y si: Kinga Nastaziak, Natalia Pindor, Kamila Kulis, Natalii Majewska i Martyna Majewska z klasy IIc. Scenariusz opracowa造 Patrycja Krupa, Iga Szymczak, Weronika Dymecka i pani Mariola Barcikowska. W czci artystycznej udzia wzi瘭i: Mateusz Siera雟ki, Weronika Dymecka, Kinga Nastaziak, Cezary Kiero i Weronika Kot pod kierownictwem Patrycji Krupy i Weroniki Dymeckiej. Wszystko fotografowa豉 Julia Rasztawicka z klasy IIIa, a przy nag這nieniu zasiadli: Kacper Paku豉 z klasy IIa, Weronika Kot, Cezary Kiero z klasy IIc pod opiek pana Rafa豉 Maciszewskiego. Prezentacje wywietlan w trakcie ca貫go wydarzenia przygotowa豉 Patrycja Krupa z Maciejem Konarskim r闚nie z klasy IIc. Opiekunami ca貫j grupy by造 nauczycielki j瞛yka polskiego i angielskiego, czyli pani Mariola Barcikowska i pani Ma貪orzata Gawronek.