rok szkolny 2014/2015

XIV PIELGRZYMKA RODZINY SZK茛 IM. JANA PAWx II

W czwartek 09.10.2014r. grupa 33 uczni闚 naszego Gimnazjum wraz z nauczycielami: p. J.Zagrajek, p. U.Warowick, p. R.Wysockim i p.K.D逝積ik, uda豉 si na XIV Pielgrzymk Rodziny Szk馧 im. Jana Paw豉 II do Cz瘰tochowy. Spotkanie przebiega這 pod has貫m: wi皻ymi B鉅cie i by這 dzi瘯czynieniem za kanonizacj Jana Paw豉 II. Tegoroczne spotkanie na Jasnej G鏎ze rozpocz窸a Msza wi皻a z udzia貫m poczt闚 sztandarowych. Eucharysti koncelebrowa bp Henryk Tomasik, duszpasterz Rodziny Szk馧 im. Jana Paw豉 II. Uczestniczyli w niej przedstawiciele ponad pi璚iuset plac闚ek, od przedszkoli po wy窺ze uczelnie, w sumie ok. 25 tys. os鏏. Wa積ym momentem spotkania by這 powi璚enie przez abp Celestino Migliore Nuncjusza Apostolskiego w Polsce sztandaru Rodziny Szk馧 im. w. Jana Paw豉 II.

Pi瘯na pogoda zach璚a豉 do zwiedzenia terenu klasztoru, co nie by這 豉twym przedsi瞝zi璚iem ze wzgl璠u na liczne t逝my pielgrzym闚 przyby造ch w tym dniu do Sanktuarium. Bylimy m.in. w Kaplicy Cudownego Obrazu, w Bazylice Jasnog鏎skiej
i w Skarbcu.