rok szkolny 2016/2017

POLSKA DROGA DO NIEPODLEGΜCI

Prezentacja projektu gimnazjalnego Polska droga do Niepodleg這ci

10 listopada wszyscy uczniowie naszego gimnazjum spotkali si, w ten wyj靖kowy jesienny dzie, aby uczci 98. rocznic Odzyskania przez Polsk Niepodleg這ci.

My m這dzi ludzie, 篡j鉍y ju w XXI wieku znamy tamte wydarzenia tylko z lekcji historii i opowiada. Wiemy, 瞠 11 listopada 1918 roku ulice miast zala造 bia這 czerwone symbole, ludzie cieszyli si i wzruszali. Jednak upragniona niepodleg這 okupiona by豉 krwi wielu pokole Polak闚 篡j鉍ych w XVII, XVIII, XIX i XX w.

S這wa Patrona Szko造 Karola Wojty造: Nar鏚, kt鏎y nie zna swojej przesz這ci, umiera i nie buduje przysz這ci sta造 si mottem, przywiecaj鉍ym klasie 2a w realizacji projektu Polska droga do Niepodleg這ci. Uczniowie przypomnieli, 瞠:

Walczy o wolno to zdobywa dla siebie i innych: promyk s這鎍a, kropl deszczu, pierwsz gwiazdk na Wigili.

Kocha kraj rodzinny to: wsta rano, modli si, p豉ka i mia, a kiedy przyjdzie czas, czas pr鏏y i rachunku, nie 瘸這wa krwi, potu i serca.

Mie nadziej to z odwag m闚i o tym, co boli, czego 瘸l, co kochasz, co tracisz, co mylisz...

oraz oddali ho責 tym, kt鏎zy walczyli. Podzi瘯owali im, a jednoczenie cieszyli si, 瞠 篡j w wolnej Polsce.

Gimnazjalici zaprezentowali program historyczny oparty na tragicznych wydarzeniach z naszej historii. Wiersze, scenki patriotyczne i materia造 multimedialne przybli篡造 spo貫cznoci gimnazjalnej walk, t瘰knot za Ojczyzn i wiar w odzyskanie wolnoci. Klimat i podnios這 rocznicy nada造 pieni patriotyczne wykonane przez szkolny ch鏎.

My dzi 篡j鉍y dzi瘯i naszym przodkom mo瞠my w pe軟i doceni wolno i niepodleg這 Ojczyzny. Jestemy im wdzi璚zni za spokojne domy, za spokojne sny i pami皻amy o ich wielkim darze jaki z這篡li na o速arzu Ojczyzny i wierzymy, 瞠 nasze 篡cie, praca, powi璚enie b璠zie cho熲y czci d逝gu jaki musimy wobec nich sp豉ci. Nie mo瞠my i nie chcemy zapomnie o Powstaniu Styczniowym, Listopadowym i Wielkopolskim, o wojnach wiatowych, o roku 1956, nie zapominamy roku 1970 i 1980, stanu wojennego i okr鉚貫go sto逝. Pami皻amy i obiecujemy pami皻a zawsze.

Serdeczne podzi瘯owania dla:

P. Iwony Maciejewskiej za przygotowanie oprawy muzycznej

P. Katarzynie Sucheckiej W璕ier za przygotowanie dekoracji

P. Robertowi Wysockiemu za opiek nad Pocztem Sztandarowym

Pocztowi Sztandarowemu

Zuzannie Musio za przygotowanie rysunk闚 okolicznociowych

Zespo這wi nag這nieniowemu

Scenariusz i re篡seria ㄆkasz Fr鉍zek