rok szkolny 2015/2016

X EDYCJA KONKURSU RECYTATORSKIEGO "POEZJA PONAD GRANICAMI"

11 marca w  pi靖ek, uczniowie naszej szko造 wzi瘭i udzia w dziesi靖ej edycji konkursu recytatorskiego "Poezja Ponad Granicami" organizowanego corocznie przez Zesp馧 Szk馧 Nr 2 w 砰rardowie. W tym roku na scenie Resursy zaprezentowa這 si niemal siedemdziesi璚iu uczestnik闚 gimnazjalist闚 i uczni闚 szk馧 ponadgimnazjalnych kt鏎zy recytowali poezj w j瞛ykach: angielskim, francuskim, greckim, hiszpa雟kim, niemieckim, rosyjskim i po 豉cinie.

Nasza szko豉 daje mo磧iwo rozwoju umiej皻noci j瞛ykowych w wielu j瞛ykach: angielskim, rosyjskim, hiszpa雟kim, niemieckim i francuskim. Na scenie Resursy uczniowie Gimnazjum w Mi璠zyborowie recytowali wiersze s豉wnych poet闚 z Wielkiej Brytanii, Stan闚 Zjednoczonych , Rosji, Niemiec i Francji. Wr鏚 nas byli r闚nie zwyci瞛cy konkursu:

2 miejsce Weronika Szwed  ( klasa 3c ) j瞛yk angielski

2 miejsce Zuzanna Biega豉 ( klasa 1c) j瞛yk francuski