rok szkolny 2015/2016

DZIE EDUKACJI NARODOWEJ I PASOWANIE PIERWSZOKLASIST紟

W poniedzia貫k 12 padziernika odby si apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz Pasowanie uczni闚 klas pierwszych na gimnazjalist闚. Przedstawiciele Samorz鉅u Uczniowskiego zaprezentowali monta s這wno muzyczny pod has貫m: Prawdziwy nauczyciel powinien by zawsze najpilniejszym uczniem.

Prowadz鉍y przekazali wiele cennych rad, jak ustrzec si przed pomyleniem nauczyciela z uczniem.

Najpierw przedstawili kilka uczniowskich typ闚, kt鏎e pomimo up造wu lat pozosta造 niezmienne. Nie brak w szkole uczni闚 niemia造ch, zagubionych, nie brak r闚nie urodzonych optymist闚. Wr鏚 nas jest r闚nie m這dzie aktywna i tw鏎cza, pe軟a nieokie透nanej werwy, wszak w m這doci si豉, zapa i duchowe pi瘯no.

Nie brak w szkole m這dzie篡 ambitnej, pewnej mia造ch plan闚 na przysz這. Nie brak m這dzie篡 wra磧iwej, zdolnej do najwy窺zych uniesie i najgor皻szych uczu.

Uczniowie s na lekcjach 豉two rozpoznawalni. Przede wszystkim jest ich nieproporcjonalnie wi璚ej. Jednak na lekcji bez problemu odr騜nimy nauczyciela od ucznia, bo gdy nauczyciel  zacznie pisa na tablicy, to nie wie, kiedy sko鎍zy.

Nauczyciela i ucznia mo積a rozr騜ni te po wzrocie, ale nie zawsze...

Wr鏚 maluch闚 z klas I III nauczyciel jest najwy窺zy, ale ju wr鏚 gimnazjalist闚, szczeg鏊nie trzecioklasist闚  - ju  najni窺zy. Najgorzej to przy uczniach z klas IV VI. Tu ich po wzrocie nie odr騜nisz.

Podczas drugiej czci apelu pan Robert Wysocki poprowadzi uroczyste lubowanie uczni闚 klas pierwszych. B鏬, honor, ojczyzna i wychowanie to wartoci, do kt鏎ych obok nauki d嘀y winien  ucze naszej szko造. Po lubowaniu pierwszoklasici stali si pe軟oprawnymi uczniami naszej wielkiej szkolnej rodziny. Aby mogli wsp馧tworzy i zapisywa  dalsz histori gimnazjum ka盥y z nich otrzyma pami靖kowy d逝gopis ufundowany przez Rad Rodzic闚.

Drodzy Nauczyciele i Pracownicy Szko造!

Dzi瘯ujemy za wszystkie starania,

kt鏎e wk豉dacie w nasze wychowanie i edukacj.

Wierzymy, 瞠 Wasz wysi貫k uczyni z nas ludzi m鉅rych i szlachetnych.

Dzi瘯ujemy za codzienne, niezwykle trudne i mozolne budowanie naszych wn皻rz.

Zdajemy sobie spraw, 瞠 na efekty naszej pracy trzeba b璠zie czeka d逝go i cierpliwie, ale przyjdzie czas, kiedy stanie si ona widoczna.

Dlatego jeszcze raz za wszystko dzi瘯ujemy i sk豉damy najserdeczniejsze 篡czenia!

Dzisiaj, jeszcze bardziej ni kiedy, drodzy, nauczyciele, odgrywacie wa積 rol w 篡ciu m這dzie篡. Pokazujecie  nam, kt鏎  drog wybra w 篡ciu

za to r闚nie Wam dzi瘯ujemy!