rok szkolny 2014/2015

UROCZYSTE OTWARCIE OBIEKT紟 SPORTOWYCH

JE ks. bp J霩ef Zawitkowski powi璚i stadion

w szkole w Mi璠zyborowie

W s這neczne przedpo逝dnie 13 wrzenia o godzinie 11.00 w mi璠zyborowskim kociele zebra豉 si ca豉 spo貫czno szkolna z pocztami sztandarowymi na czele. Pow鏚 by niezwyk造: powi璚enie boiska, a tak naprawd stadionu sportowego.

Msz wi皻 celebrowa JE ks. bo J霩ef Zawitkowski. W swojej homilii stwierdzi, 瞠 Mi璠zybor闚 potrafi zaskoczy. Powi璚enie obiekt闚 sportowych trafia si niezbyt cz瘰to. Wr鏚 dar闚 niesionych do o速arza znalaz造 si m.in. ...pi趾a i koszulka sportowc闚 z ZSP Mi璠zybor闚. Ksi鉅z biskup potrafi doskonale przystosowa homili do okazji i miejsca, w kt鏎ym jest g這szona. Nie inaczej by這 i teraz. Sport to wa積a cz 篡cia, to w豉ciwe sp璠zanie czasu wolnego, to dba這 o zdrowie, to rado z sukces闚 i mo磧iwo hartowania charakteru.

Nast瘼nie udano si na teren stadionu bo tak to nale篡 okreli. Obiekt to pe軟owymiarowe boisko do pi趾i no積ej z tartanow bie積i, boiska do pi趾i koszykowej i pi趾i siatkowej, skocznie. S te pi瘯ne trybuny i parking. Jest te du穎 wolnego miejsca, kt鏎e jest przeznaczone na kolejne obiekty w rodzaju boiska ze sztuczna traw. Bardzo niewiele szk馧 w okolicy mo瞠 si pochwali takimi obiektami.

W uroczystociach wzi瘭i udzia m.in.: Wicestarosta Grodziski S豉womir Kami雟ki, w鎩t Maciej liwerski, wicew鎩t Zbigniew Guzewski. Gospodarzem by dyrektor ZSP Mi璠zybor闚 Dariusz Grabowski. Uczniowie zaprezentowali kr鏒ki program artystyczny przygotowany pod kierunkiem Iwony Maciejewskiej, Magdaleny K瘰ickiej i Ewy R騜ok. W uroczystociach bra豉 te udzia Orkiestra Mi璠zybor闚 wsparta przez muzyk闚 z Bia貫j Rawskiej i Skierniewic. Kulminacj uroczystoci by這 powi璚enie obiekt闚.

Dyrektor szko造 w przem闚ieniu wspomnia sukcesy sportowe uczni闚 szko造, nawi頊a do postaci nie篡j鉍ego ju nauczyciela wychowania fizycznego J霩efa Adamczyka, kt鏎y postawi na siatk闚k. Efekty s du瞠, bo uczniem szko造 w Mi璠zyborowie by np. Piotr Nowakowski, kt鏎y w豉nie w tych dniach reprezentuje Polsk na mistrzostwach wiata rozgrywanych w Polsce.

Zanosi si na kolejne sukcesy sportowe mi璠zyborowskich uczni闚 i absolwent闚. Maj oni coraz lepsz baz do trening闚.

Jerzy Jankowski