rok szkolny 2016/2017

WYCIECZKA KLASY 2C NA WARSZTATY DO WFDiF ORAZ DO WILANOWA

13 grudnia klasa 2C wybra豉 si na wycieczk do Warszawy. Ca豉 grupa najpierw uda豉 si do Wytw鏎ni Film闚 Dokumentalnych i Fabularnych na warsztaty pt.: kostiumy.

Podczas tych zaj耩 uczniowie dowiedzieli si kim jest Kostiumograf, na czym polega jego praca i jak powstaj kostiumy do film闚. Gimnazjalici mieli za zadanie wyobrazi sobie i zaprojektowa posta ze szczeg鏊nym uwzgl璠nieniem jej kostiumu, co okaza這 si bardzo du篡m wyzwaniem.

Wszyscy stworzyli ciekawe kreacje. Wr鏚 zaprojektowanych postaci byli m.in.: s鏊, dym, woda czy kamie. Uczniowie ch皻nie ze sob wsp馧pracowali, wymieniali si pomys豉mi u篡waj鉍 swojej wyobrani. Podczas warsztat闚 powsta造 bardzo ciekawe prace, kt鏎e zosta造 om闚ione z prowadz鉍 zaj璚ia.

Kolejnym celem wycieczki by Pa豉c w Wilanowie. Tam uczniowie uczestniczyli w kolejnych warsztatach. Tym razem by造 to warsztaty kulinarne. Pod okiem profesjonalnych kucharzy gimnazjalici przyrz鉅zali potrawy wed逝g XVII - wiecznych przepis闚.

Podczas warsztat闚 m這dzi kucharze spotkali si z fascynuj鉍ymi staropolskimi potrawami, kt鏎e kiedy goci造 na sto豉ch. Wsp鏊nymi si豉mi gimnazjalici przyrz鉅zili m.in.: pieczonego karpia, sa豉tk z brukselki, kompot z suszu oraz kuti. Idealnym fina貫m by豉 wsp鏊na uczta, podczas kt鏎ej uczestnicy zaj耩 rozsmakowali si w kuchni historycznej degustuj鉍 potrawy, kt鏎e sami przygotowali.