rok szkolny 2015/2016

Widzia貫m i zapami皻a貫m.
Zrobi貫m i zrozumia貫m.

Konfucjusz

W tym roku szkolnym, w Zespole Szk馧 Publicznych w Mi璠zyborowie, odby豉 si VI edycja Powiatowego Konkursu Matematycznego Odkrywcy 2016 pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Owiaty w Warszawie oraz W鎩ta Gminy Jaktor闚.

W dniu 14 marca 2016r. mi這nicy matematyki z Gimnazj闚 wzi瘭i udzia w matematycznych zmaganiach.

Kiedy aul zape軟i這 54  gimnazjalist闚 z nast瘼uj鉍ych szk馧:

Gimnazjum im. K.I. Ga販zy雟kiego  w Jaktorowie

Publiczne Gimnazjum w Zespole Szk馧 im. Or豉 Bia貫go w Kaskach

Gimnazjum im. Karola Wojty造 w Mi璠zyborowie

Gimnazjum im. Ks. Kan. Mariana Lipskiego w Osuchowie

Gimnazjum w ZSP nr 2 w 砰rardowie

Gimnazjum w ZSP nr 6 w 砰rardowie

dyrektor ZSP w Mi璠zyborowie p. Dariusz Grabowski  uroczycie rozpocz像 Powiatowy Konkurs Matematyczny Odkrywcy 2016.

Trzyosobowe dru篡ny z klas pierwszych, drugich oraz trzecich zacz窸y rywalizacj indywidualnym sprawdzeniem swoich umiej皻noci w tecie wiedzy.

Test zawiera po 2 pytania z ka盥ej z poni窺zych kategorii:

-          Liczby

-          Algebra

-          Geometria

-          Stereometria

-          Matematyka na co dzie.

Do kolejnego etapu konkursu przesz造 po trzy dru篡ny z ka盥ego poziomu klas. Wszyscy uczniowie wykazali si du蕨 wiedz i logicznym myleniem.

W drugiej czci konkursu uczniowie dru篡nowo rozwi頊ywali zadania i odpowiedzi prezentowali jury. Zadania typu udowodnij by造 dla gimnazjalist闚 nie lada wyzwaniem. Uczniowie podczas konkursu wykorzystali umiej皻no tw鏎czego mylenia przy rozwi頊ywaniu zada oraz w ciekawy spos鏏 prezentowali w豉sny punkt widzenia danego problemu.

Laureatami konkursu na poziomie klas pierwszych zostali uczniowie z Gimnazjum im. Karola Wojty造 w Mi璠zyborowie:

Aleksandra Osuchowska

Igor Ciniewski

Piotr Szczepa雟ki

II miejsce wywalczyli uczniowie z Publicznego Gimnazjum w Zespole Szk馧 im. Or豉 Bia貫go w Kaskach

Zuzanna Choi雟ka

Joanna Michalczyk

Kacper Sadkowski

III miejsce - Gimnazjum w ZSP nr 6 w 砰rardowie

Klaudia Bodych

Miko豉j Olszewski

Wiktor Szot

Laureatami konkursu na poziomie klas drugich zostali uczniowie z Gimnazjum im. Karola Wojty造 w Mi璠zyborowie:

Kacper Mi鎥owski

Gabriela Szwed

Kamil Kwiatkowski

II miejsce wywalczyli uczniowie z Gimnazjum im. K.I. Ga販zy雟kiego  w Jaktorowie

Fryderyk Kukowski

Mateusz Pulik

Jakub Stasiewicz

III miejsce - Gimnazjum w ZSP nr 6 w 砰rardowie

Marta Rzena

Julia Szyszka

Maria Zagajewska

Laureatami konkursu na poziomie klas trzecich zostali uczniowie z Gimnazjum im. Karola Wojty造 w Mi璠zyborowie:

Daniel Jakubowski

Aleksandra Bachorz

Michalina Szemet

II miejsce - Gimnazjum w ZSP nr 6 w 砰rardowie

Tomasz Jankowski

ㄆkasz υwicki

Ilia Daniel Tarasiuk

III miejsce - Gimnazjum im. Ks. Kan. Mariana Lipskiego w Osuchowie

Katarzyna Wojciechowska

Jakub Rybkowski

Mateusz Wojtczak

Uczniowie, kt鏎zy zostali laureatami otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy pami靖kowe. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy pami靖kowe. Zwyci瘰kie dru篡ny otrzyma造 te dla swojej szko造 statuetk. Nauczyciele otrzymali podzi瘯owania za trud w這穎ny w przygotowanie uczni闚 do konkursu.

Mamy nadziej, 瞠 konkurs cho troch pom鏬 gimnazjalistom w szczeg鏊noci tym z klas trzecich w przygotowaniu si do egzaminu po gimnazjum.

Podczas przerwy uczniowie mogli zwiedzi obserwatorium astronomiczne miesz鉍e si w ZSP w Mi璠zyborowie.

Nagrody rzeczowe oraz s這dki pocz瘰tunek zosta造 ufundowane przez Dyrektora szko造 p. Dariusza Grabowskiego, W鎩ta gminy Jaktor闚 p. Macieja liwerskiego oraz Gda雟kie Wydawnictwo Owiatowe.

Organizatorem konkursu by ZSP w Mi璠zyborowie (p.Joanna Bednarska, p.Agnieszka Chmielecka, p.Aneta Rutkowska, p. Urszula Warowicka, p. Jadwiga Zagrajek).