rok szkolny 2015/2016

trzeba pokocha je wszystkie,
aby popis
wypad pomylnie

- napisa豉 w jednym ze swych wierszy Halina Powiatowska. Z t nie豉tw sztuk oswajania s堯w zmierzy si w najbli窺zych tygodniach wielu recytator闚 naszego gimnazjum.

Tegoroczny gor鉍y recytatorski sezon rozpocz瘭i dzi ci uczniowie, kt鏎zy przygotowywali si do udzia逝 w  39. edycji Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka.

25 wra磧iwych na pi瘯no j瞛yka ojczystego recytator闚 z 9 klas zaprezentowa這 wiersze pochodz鉍e mi璠zy innymi z tomik闚 J. Tuwima, A. Walig鏎skiego, K. Wierzy雟kiego, B. Lemiana, A. Mickiewicza, W. M造narskiego oraz L. J. Kerna, kt鏎ego dzi s造szelimy najczciej. Nie umkn窸o uwadze s逝chaczy, 瞠 w gronie autor闚 znalaz這 si nazwisko mi璠zyborowskiego gimnazjalisty, Jana Walczaka (3b), kt鏎y deklamowa  wiersz w豉snego autorstwa. To buduj鉍e, 瞠 m這dzie tak kocha poezj, 瞠 nie tylko czyta i recytuje, ale i tak瞠 sama j tworzy. Wyst瘼om bacznie przys逝chiwa造 si wszystkie nasze polonistki, pod okiem kt鏎ych przebiega造 przygotowania.  Ka盥y z m這dych artyst闚 pokaza, co mu w duszy gra. Popisy wypad造 pomylnie!

Jury w sk豉dzie Mariola Barcikowska i Gra篡na Ogrodowska wy這ni這 6 laureat闚 szkolnego etapu konkursu, kt鏎zy b璠 reprezentowa nasze gimnazjum 31.03.2016r. w etapie gminnym:

Kuba Szmajkowski (1a),

Basia Ostrowska (1c),