rok szkolny 2015/2016

WIGILIA RODOWISKOWA

Kt騜 nie czeka na wi皻a z ut瘰knieniem? Dla jednych to czas zadumy i refleksji, rado z Narodzenia Pa雟kiego, dla innych to czas spotkania z rodzin, prezent闚, odpoczynku Jednak dla wszystkich to czas mi這ci, kt鏎a ma magiczn moc przeobra瘸nia.

I tym oto akcentem uczniowie klas IV VI wraz z nauczycielami ukazali magi wi靖 Bo瞠go Narodzenia poprzez przygotowanie programu artystycznego, do obejrzenia kt鏎ego zaprosili wszystkich przyjaci馧 szko造 w Mi璠zyborowie. 18 grudnia 2015 r. aula gimnazjum zamieni豉 si w sceneri zimow, a oczom zgromadzonych ukaza豉 si historia Kaja i Gerdy bia豉  historia pe軟a walki dobra ze z貫m, w kt鏎ej mi這 pokonuje wszystko

Kaj, w kt鏎ego rol wcieli si Krystian Fikus, wyruszy w pe軟 niebezpiecze雟tw podr騜, aby odnale ukochan siostr Gerd (Amelia Szyma雟ka). Mimo strachu i niepewnoci nie zawraca z drogi, bowiem wie, 瞠 zima przemija wraz z promieniami wiosennego s這鎍a. Kierowany mi這ci i dobr wol wierzy, 瞠 potrafi i ma si喚 wej na szczyt, aby odmieni los Na swej drodze spotyka m.in. Wiosn, Kr鏊a, Szamank, Pirat闚 i oczywicie Kr鏊ow niegu. Dzi瘯i dobroci, jak nosi w sercu, oraz pomocy napotkanych os鏏 ratuje Gerd i wraca z ni do domu.

Ta historia wzruszy豉 zaproszonych goci oraz uwiadomi豉, 瞠 kiedy mi這 w ludzkich sercach goci zawsze, w ka盥ej porze, oboj皻no, z這 czy zazdro - nic pokona jej nie mo瞠.

Na zako鎍zenie spotkania swoj wdzi璚zno wyrazili zaproszeni gocie oraz dyrektor szko造. Ogromne podzi瘯owania nale蕨 si wszystkim, kt鏎zy wzi瘭i udzia w nie豉twych przygotowaniach do wigilijnego spektaklu przede wszystkim dzieciom aktorom, tancerzom, ch鏎zystom, rodzicom i nauczycielem. Bez ich zaanga穎wania i cierpliwoci nie uda這by si stworzy tak wspania貫go przedsi瞝zi璚ia.

Magdalena K瘰icka