rok szkolny 2015/2016

OBCHODY DNIA PATRONA SZKOΧ KAROLA WOJTYΧ

Pi靖ek by szczeg鏊nym dniem w 篡ciu gimnazjalist闚. Uroczysty apel z okazji Dnia Patrona zosta rozpocz皻y ponadczasowymi s這wami Jana Paw豉 II

Niech nasza droga b璠zie wsp鏊na. Niech nasza modlitwa b璠zie pokorna. Niech nasza mi這 b璠zie pot篹na. Niech nasza nadzieja b璠zie wi瘯sza od wszystkiego, co si tej nadziei mo瞠 sprzeciwia.

Uczniowie klasy IC powitali wszystkich i og這sili, 瞠 dok豉dnie od 10 lat, czyli od 20 maja 2006 r. Gimnazjum nosi imi Karola Wojty造.

B鏬, honor, ojczyzna i wychowanie to wartoci, do kt鏎ych obok nauki d嘀y winien  ucze naszej szko造, dlatego pierwszoklasici przypomnieli, 瞠 od dziesi璚iu lat wszyscy uczniowie Gimnazjum im. Karola Wojty造 w Mi璠zyborowie lubowali wierno widniej鉍ym na sztandarze wartociom.

Dlaczego mi璠zyborowska m這dzie wybra豉 na Patrona Szko造 w豉nie Karola Wojty喚?

Na to pytanie spr鏏owali odpowiedzie na scenie wyst瘼uj鉍y uczniowie. Wskazali wiele wsp鏊nych cech, kt鏎e 章cz obecnych gimnazjalist闚 z Patronem Szko造. By這 to mi璠zy innymi: rozwianie pasji i zainteresowa, nauka, pomoc innym - wolontariat, podr騜e, nauka j瞛yk闚 obcych, uprawnianie r騜nych dyscyplin sportowych, czytanie ksi嘀ek, pisanie wierszy czy granie na deskach szkolnego teatru.

Nie ma si co dziwi, 瞠 Karol Wojty豉 skrad serca m這dych ludzi, wszyscy chcieli by tacy jak on. 10 lat temu mimo, 瞠 ju odszed nadal by wielkim idolem m這dzie篡, nie tylko w Polsce. Bo to taki ch這pak z s零iedztwa, zwyczajny a jednak niezwyk造. To nie tylko cz這wiek, kt鏎y zosta papie瞠m, ale papie, kt鏎y pozosta cz這wiekiem

Uczniowie przygotowali wspania貫 przyj璚ie urodzinowe. Taniec, muzyka, piew by造 dopi皻e na ostatni guzik. Idealnie, ale w tym dniu wszystko musia這 by idealne: jubilat, przyj璚ie i oczywicie prezenty. By造 piosenki, wiersze, kwiaty i krem闚ki oraz uroczyste 100 lat! w wykonaniu szkolnego ch鏎u.

Ka盥a rocznica urodzin, to taki moment, kt鏎y sk豉nia do refleksji. Mija kolejny rok, otwieraj鉍 nowy etap w historii gimnazjum, nie b鎩my si kroczy w przysz這, bo czerpi鉍 si造 od naszego patrona  i nowe pomys造 na lepsze jutro,  mo瞠my mia這 zmienia wiat.

Szko豉 To: my Uczniowie

Szko豉 To: Nauczyciele

Szko豉 To: Pracownicy obs逝gi i administracji

Szko豉 to miejsce wzajemnego budowania si w atmosferze 篡czliwoci, spokoju i bezpiecze雟twa, w kt鏎ym jest pokarm dla umys逝 i ducha.

I takiej szko造 篡czymy sobie!

Spotkanie upami皻niaj鉍e uroczysto powi璚enia sztandaru i nadania naszemu gimnazjum imienia Karola Wojty造 przygotowa豉 klasa IC wraz z p. Agnieszk Chmieleck, p.Alicj Proniewsk Witczak oraz p. Ew R騜ok. Apel uwietni wyst瘼 ch鏎u pod kierunkiem p. Iwony Maciejewskiej.

Po apelu na gimnazjalist闚 czeka這 wiele niespodzianek. Pierwsz z nich by film opowiadaj鉍y o dzieci雟twie i latach m這doci Karola Wojty造. Uczniowie obejrzeli go z zainteresowaniem.

Nast瘼n by這 spotkanie z p. Mari Wieteska lekarzem kardiologiem, kt鏎a podzieli豉 si z uczniami afryka雟kimi opowieciami  (https://www.facebook.com/pages/Kardiolog-w-Afryce/135485213283966 ).

Kolejn atrakcj by造 mi璠zyklasowe rozgrywki w pi趾 no積, a spalone kalorie uzupe軟i豉 uczniom Rada Rodzic闚 przygotowuj鉍 dla wszystkich pyszne krem闚ki.