rok szkolny 2014/2015

OBSERWACJA ZA鱟IENIA SΜ哸A W NASZYM OBSERWATORIUM

Jednym z wydarze w naszej szkole w dniu 20.03.15r. by豉 obserwacja za熤ienia S這鎍a przez teleskop s這neczny w naszym obserwatorium. Uda這 si! Do obserwatorium ustawia豉 si kolejka, ka盥y chcia w豉snym okiem spojrze przez teleskop na zas豉niane przez ksi篹yc S這鎍e. Kolejna taka okazja za 11 lat.

Dla wielu uczni闚 by豉 to pierwsza wizyta w naszym obserwatorium.  Uczniowie: Maciek J璠rasik, Miko豉j Gmurski i Kamil Maciak zg喚biaj  od kilku miesi璚y tajniki obserwacji astronomicznych S這鎍a oraz nocnego nieba za pomoc teleskop闚 w szkolnym obserwatorium astronomicznym. Ju troch umiemy! Ch皻nych zapraszamy w pi靖ki w godz. 19-21 do obserwacji nocnego nieba (w marcu i kwietniu), a gdy dzie zrobi si d逝窺zy, do obserwacji S這鎍a. W obserwatorium jest ma這 miejsca, dlatego prosz zg豉sza wczeniej swoj ch耩 wizyty w obserwatorium do wymienionych uczni闚.

Jadwiga Zagrajek