rok szkolny 2014/2015

WYBORY MISS I MISTERA GIMNAZJUM

20 marca br. odby造 si wybory Miss i Mistera Gimnazjum 2015.

O tytu造 i nagrod g堯wn kluczyki do samochodu, walczy這 20 gimnazjalist闚. Miss i Mistera Gimnazjum wy這ni mia這 jury w sk豉dzie: pani Joanna Cebulska-Homanowska, pani Ma貪orzata Dr頊ikowska, pan Rafa Maciszewski,  przewodnicz鉍a SU Ada Krupa, ubieg這roczna zwyci篹czyni, Aleksandra Sakowska oraz Kamil Maciak przewodnicz鉍y jury.

Wszyscy uczniowie zebrani w auli gimnazjum tak瞠 mogli zag這sowa, by wy這ni Miss i Mistera Publicznoci.

W wyborach udzia wzi窸o 20 finalist闚: 11 przedstawicielek i 9 przedstawicieli z r騜nych klas. Finalici musieli zmierzy si z pytaniami na inteligencj zadawanymi przez juror闚 oraz wykaza si sprawnociami: dziewcz皻a krawieckimi i kosmetycznymi, natomiast ch這pcy- sztuk wi頊ania krawata. W przyszywaniu guzika na czas najlepsz okaza豉 si Gabrysia W鎩towicz (kl.III d), makija w ciemno (bez wykorzystania lusterek) wszystkie kandydatki wykona造 wietnie, natomiast publiczno by豉 pod wra瞠niem Gabrysi Lasoty (kl. I A), kt鏎a perfekcyjnie wykona豉 tuszowanie rz瘰. Najlepszym w wi頊aniu krawata okaza si Mateusz Goro瘸nkin (kl. Id).

W konkursie wiedzy us造szelimy wiele ciekawych odpowiedzi na nie zawsze powa積e  pytania. W tej dziedzinie wietnie poradzi豉 sobie Gabrysia Cielikiewicz (III b), Ala Oskiera (Id) i Gabrysia W鎩towicz (III d), natomiast Daniel Jakubowski zauroczy wszystkich swoj b造skotliwoci i poczuciem humoru.

W czasie prezentacji kandydat闚 zobaczy moglimy ich zdj璚ia, pozna ich marzenia, plany na przysz這. Wielu z nich wykaza這 si du篡m poczuciem humoru i dystansem do samych siebie.

Laureatami konkursu zostali i tytu造 zdobyli:

Gabriela Cielikiewcz (IIIb) - Miss Gimnazjum 2015

Daniel Jakubowski (II b) - Mister Gimnazjum 2015

Gabriela Go造雟ka (III c) - Miss Publicznoci

Adrian Koziarek(III c) - Mister Publicznoci

Przy aplauzie publicznoci koronacji zwyci瞛c闚 dokona豉 ubieg這roczna Miss Gimnazjum Aleksandra Sakowska w towarzystwie pozosta造ch pa z jury. Jak na ka盥ej gali by這 te pi耩 minut dla fotoreporter闚.

Wszyscy doskonale si bawili. Uroczysto uwietni造 wyst瘼y wokalne Sebastiana Adamczyka, Gabrieli Cielikiewicz oraz Kuby Szmajkowskiego, a tak瞠 gra braci Grygiel. Ponadto uczniowie klasy Id przedstawili kr鏒ki program kabaretowy z kobiet i m篹czyzn w tle, w kt鏎ym udzia wzi瘭i: Kamil Grygiel, Alicja Oskiera, Emil Grygiel i Paulina D鉉rowska,  piewaj鉍y kwartet: Agata Zygardowicz, Julia 痂ijewska, Milena Weso這wska i Wiktoria Gevorgyan (dziewcz皻a zapiewa造 piosenk By kobiet) oraz trio: bracia Grygiel i Mateusz Goro瘸nkin, kt鏎zy zagrali i zapiewali przer鏏k piosenki Tanie dranie.

W roli prowadz鉍ych doskonale spisali si: Dominika Pyza, Sebastian Adamczyk i Dawid Woniak. Organizatorzy zadbali nie tylko o korony i szarfy dla zwyci瞛c闚, ale tak瞠 o upominki dla wszystkich finalist闚 (drobiazgi, s這dkoci, kwiaty dla dziewcz靖). Ponadto ka盥y uczestnik otrzyma znaczek z Logo Wybor闚 Miss i Mistera 2015.

Ca章 uroczysto przygotowali i poprowadzili uczniowie z kl. I d pod opiek wychowawczyni p. Ewy R騜ok.  W przygotowaniu wyst瘼闚 wokalist闚 pomog豉 p. Iwona Maciejewska.

Wybory Miss i Mistera Gimnazjum 2015 mo積a zaliczy do udanych i jako takie stanowi造 wietny spos鏏 na powitanie wiosny J.