rok szkolny 2015/2016

XIV FESTIWAL PIOSENKI MI犵ZYNARODOWEJ

"PIOSENKA NIE ZNA GRANIC"

Zesp馧 Szk馧 Publicznych w Mi璠zyborowie po raz 14 przywita wiosn Festiwalem Piosenki Mi璠zynarodowej PIOSENKA NIE ZNA GRANIC, konkursem muzyczno-j瞛ykowym dla uczni闚 klas 4-6 Szko造 Podstawowej i uczni闚 Gimnazjum. Konkurs ten, zawsze gor鉍o wyczekiwany przez m這dzie, jest okazj do zaprezentowania talentu, zab造ni璚ia w豉sn interpretacj znanych przeboj闚, pochwalenia si znajomoci j瞛yk闚.

Jurorzy nie kryli uznania wobec poziomu wykonywanych utwor闚 i zaanga穎wania wykonawc闚. Konkurs dostarczy niezwyk造ch wra瞠 publicznoci, jurorom i samym m這dym artystom. By te okazj do wspania貫j zabawy w pierwszym dniu wiosny oraz spotkania w gronie os鏏 kochaj鉍ych muzyk i j瞛yki obce. Uczniowie byli oceniani r闚nie przez zaproszonego do szko造 muzyka artyst, absolwenta naszej szko造 Krystiana Brzezi雟kiego znanego pod pseudonimem artystycznym JONGMEN.

W wyniku konkursu uczniowie wybrali piosenki publicznoci w koncercie SP klas 4-6 oczarowa這 wykonanie utworu przez Oliwi Banasiewicz . Wyr騜nienie za wra瞠nie artystyczne otrzyma造 Klaudia Zaj鉍, Julia Zaj鉍 i Marta Kaczor z 4a za zachwycaj鉍e stroje i uk豉d sceniczny do piosenki ABBA Dancing Queen. W Gimnazjum nagrod publicznoci zdoby豉 Justyna Sochacka buduj鉍 przepi瘯n aur emocjonaln w wykonywanej przez siebie piosence.

Dnia 9 maja 2016 roku decyzj jury w XIV mi璠zypowiatowej edycji konkursu reprezentowa nas b璠:

Maria Kobia - klasa  4c

Aleksandra Szmajkowska klasa 5c

W kategorii Gimnazjum reprezentowa nas b璠:

Jakub Szmajkowski klasa Ic

Justyna Sochacka klasa I b

Duet z klasy 3 c Julia Matusiak i Aleksandra Rasztawicka

Organizatorzy raz jeszcze dzi瘯uj wszystkim uczestnikom za niezapomniane prezentacje artystyczne i mi章 atmosfer oraz gratuluj zakwalifikowania si do etapu mi璠zypowiatowego.

Ma貪orzata Dr頊ikowska