rok szkolny 2016/2017

XV FESTIWAL PIOSENKI MI犵ZYNARODOWEJ PIOSENKA NIE ZNA GRANIC - ETAP SZKOLNY

21 marca b.r. odby si szkolny etap Festiwalu Piosenki Mi璠zynarodowej Piosenka nie zna granic.

Konkurs rozpocz像  taniec przygotowany przez uczennice  klas drugich  oraz wyst瘼 zespo逝 Super Girls, z這穎nego z trzech utalentowanych artystycznienauczycielek. Uczniowie entuzjastycznie przyj瘭i wyst瘼 szczeg鏊nie drugiego zespo逝.

Po tym tanecznym wst瘼ie rozpocz像 si konkurs. Najpierw zaprezentowali si gimnazjalici, a potem uczniowie szko造 podstawowej.

Ze Szko造 Podstawowej wyst雷i造:

-z kl.4a: Julia Bie鎥owska, Olga Stawiska, Gabriela Machowska, Dominika Pecho, Julia Moczyd這wska, Julia Kondracka

-z kl.4c: Zuzanna Kobia, Martyna Tryc, Karuna Morgulec

-z kl.5c: Maria Kobia, Aleksandra Gajewska, Amelia Oskiera, Natalia Malinowska, Aleksandra Zygardowicz, Patrycja Kawecka

-z kl.6a: Gabriela Dubielecka

-z kl.6b: Oliwia Go喚biewska, Michalina Koza, Karolina Kotowska

-z kl.6c: Amelia Sypulska, Wiktoria Bia豉ch, Aleksandra Szmajkowska

Gimnazjum reprezentowali:

- z kl.1a: Julia Woniak

-z kl.1d: Kornelia migiera, Piotr Staniaszek, Berenika Gmurska, Natalia Michalska, Julia J璠rzejewska

-z kl.2d: Hanna migiera, Alicja Florczy雟ka, Julia J璠rzejowska, Bart這miej Sajak

-z kl.3d: Zuzanna Przywara

-z kl.3c: Kamila Kulis, Weronika Kruk

Uczniowie SP zaprezentowali osiemnacie piosenek, a gimnazjalici wykonali dziesi耩 utwor闚.

Wi瘯szo piosenek uczniowie wykonywali po angielsku, ale jak na festiwal piosenki mi璠zynarodowej przysta這 by造 te i inne j瞛yki polski, francuski, niemiecki, hiszpa雟ki, a nawet japo雟ki.

I tak, w SP jury najwy瞠j oceni這 umiej皻noci wokalne  Marii Kobia, Amelii Sypulskiej i Aleksandry Szmajkowskiej .Najwi璚ej g這s闚 publicznoci zdoby豉 piosenka This One's For You  wykonana przez  Gabriel Dubieleck  i One Call Away ,kt鏎 piewa造 Oliwia Go喚biewska, Michalina Koza i Karolina Kotowska.

Z Gimnazjum najbardziej podoba造 si jurorom piosenki: Chaps-Elysees w wykonaniu Bereniki Gmurskiej, Say somethingw wykonaniu  Kornelii migiery i Piotra Staniaszka, i piosenka Heroes, kt鏎 zapiewa造 Kamila Kulis i Weronika Kruk. Dwie ostatnie piosenki zdoby造 r闚nie najwi瘯sze uznanie wr鏚 publicznoci.

Laureaci festiwalu wybrani przez jury b璠 reprezentowa nasz szko喚 w konkursie mi璠zypowiatowym, kt鏎y  odb璠zie si w maju.

Dzi瘯ujemy  i gratulujemy wszystkim wykonawcom. Dobrze wiemy, ile odwagi i pracy musieli oni w這篡  w przygotowanie swoich wyst瘼闚. 砰czymy  dalszych sukces闚.

Organizatorki:  Ma貪orzata Dr頊ikowska nauczyciel j. angielskiego

Iwona Maciejewska    nauczyciel muzyki