rok szkolny 2014/2015

DZIE BEZPIECZE垶TWA

Ostatni tydzie czerwca dla gimnazjalisty to odliczanie: jeszcze 5 dni, jeszcze 4 dni, ju tylko 3 dni nareszcie wakacje. I mo積a by pomyle, 瞠 wszyscy zwalniaj, bo nie trzeba zadawa pytania daleko jeszcze ?.  My nie zwalniamy, wr璚z przeciwnie przyspieszylimy, by na wysokich  obrotach zaproszonych i zaprzyjanionych fachowc闚 zorganizowa przedwakacyjny Dzie Bezpiecze雟twa.

Co do zasadnoci tej akcji nie trzeba chyba nikogo przekonywa, wiedza na temat zagro瞠 zwi頊anych z wakacjami, jak donosz media, mo瞠 uczyni je bezpiecznymi, pe軟ymi  dobrze zrealizowanych radosnych  i  wolnych od nauki chwil. Bezpiecze雟two to tak瞠 zdrowie szeroko poj皻e, za kt鏎e jestemy odpowiedzialni. Wiedza jak o nie dba, jak je ratowa by豉 jednym z element闚 naszej akcji. Nasi prelegenci  pani Piel璕niarka wraz panami z Ochotniczej Stra篡 Po瘸rnej Mi璠zyborowa przeprowadzili  wyk豉d dotycz鉍y udzielania pierwszej pomocy. Chwil pniej odby造 si zaj璚ia praktyczne, w kt鏎ych wszyscy gimnazjalici prze獞iczy mogli sztuczne oddychanie na fantomie, czy nauk  banda穎wania uraz闚 ko鎍zyn.  Za pomoc  w przeprowadzeniu tego modu逝 dzi瘯ujemy tak瞠 naszemu BHP-owcowi i harcerzom, kt鏎zy wspomagali naszych specjalist闚.

Natomiast  Rzecznik Komendy Powiatowej w Grodzisku Mazowieckim pani Katarzyna Zych zapoznawa豉 gimnazjalist闚  z niebezpiecznymi sytuacjami, kt鏎e mog m這dzie spotka na  wakacjach, a kt鏎e cz瘰to generujemy sami. By造 informacje jak b喚d闚 nie pope軟ia, kogo prosi o pomoc  jak ju co  trudnego si zdarzy, uczniowie mieli okazj zapozna si ze sprz皻em policyjnym, co dla niekt鏎ych by這 du蕨 atrakcj.

Pani psycholog przeprowadzi豉 w podgrupach spotkania dotycz鉍e jednego z najwi瘯szych aktualnie problem闚 oddzia堯w  szpitalnych ratuj鉍ych 篡cie, a mianowicie konsekwencji za篡wania dopalaczy przez m這dzie.

Ostatni modu zaj耩 by bardzo wa積y, gdy uczniowie mogli wyrazi swoje zdanie na temat zmian w systemie oceniania.

Za owocn prac, zaanga穎wanie, wsparcie w organizacji  tego dnia, wszystkim serdecznie DZI艼UJEMY.