rok szkolny 2015/2016

WARSZTATY J佖YKOWE EUROWEEK 2015

W naszej szkole co roku organizowane s warsztaty j瞛ykowe z j瞛yka angielskiego. W tym celu podr騜ujemy po wiecie (Anglia, Francja, Holandia, Niemcy, Hiszpania, W這chy, Malta) , ale nie tylko.

Co roku uczniowie naszego gimnazjum uczestnicz w Europejskim Forum M這dzie篡 w D逝gopolu Zdr鎩 k/K這dzka. W tym roku w dniach 21-25 padziernika udali si tam uczniowie klas 3a,3b,3c.

G堯wnym celem wyjazdu by這 doskonalenie umiej皻noci w prowadzeniu konwersacji w j瞛yku angielskim. Dodatkowo rozwijane by造 umiej皻noci spo貫czne jak: przewodzenie, autoprezentacja oraz praca w zespole. Zaj璚ia by造 prowadzone w formie interaktywnych warsztat闚, gier symulacyjnych i praktycznych 獞icze przez wolontariuszy i szkoleniowc闚 stowarzyszenia. Uczniowie uczestniczyli w spotkaniach prowadzonych przez woluntariuszy z r騜nych kraj闚 wiata: m.in. Chin, Francji, Gruzji, υtwy, Kenii, Indii. Wszystkie zaj璚ia odbywa造 si w j瞛yku angielskim, co spowodowa這, 瞠 uczniowie mogli prze豉mywa bariery m闚ienia w j瞛yku obcym. Zaj璚ia prowadzone by造 w formie interaktywnych warsztat闚, gier symulacyjnych (debata Oksfordzka, konferencja prasowa), praktycznych 獞icze (np. metoda projektu, prezentacja, autoprezentacja), prezentacji multimedialnych maj鉍ych  na celu przedstawienie kraj闚 pochodzenia poszczeg鏊nych woluntariuszy. Uczniowie mieli zatem doskona章 okazj, by pozna kultur i zwyczaje innych kraj闚, a tak瞠, by uczy si otwartoci i tolerancji w stosunku do innych narodowoci.
Zaj璚ia rozpoczyna造 si o godzinie 9:30 i trwa造 do godziny 21:30. W ci鉚u dnia uczniowie mieli przerwy na posi趾i i kr鏒ki wypoczynek. Wolne chwile pozwoli造 zregenerowa si造 podczas w璠r闚ek po malowniczo po這穎nym D逝gopolu i okolicach. Organizatorzy obozu przeprowadzili r闚nie wycieczk do Mi璠zyg鏎za i Bystrzycy K這dzkiej.

Na zako鎍zenie pobytu ka盥y ucze otrzyma Certyfikat Euro Week Szko造 Lider闚 potwierdzaj鉍y uczestnictwo w obozie. M這dzie nawi頊a豉 wiele znajomoci r闚nie z uczniami z innych miejscowoci w Polsce. Wszyscy wr鏂ili zm璚zeni, ale zadowoleni.

Opiekunowie wyjazdu:

Ewa Wysocka -nauczyciel j瞛yka angielskiego