Kronika Gimnazjum

rok szkolny 2015/2016

TURNIEJ IV LIGI MΜDZICZEK W PIzE SIATKOWEJ DZIEWCZ冉

wi皻ujemy awans!!!

Po miesi鉍u przerwy na parkiety hal sportowych powracaj rozgrywki o mistrzostwo Mazowsza w pi販e siatkowej dziewcz靖 w kategorii m這dziczek. Zesp馧 z Mi璠zyborowa mimo przerwy w rozgrywkach intensywnie walczy w innych kategoriach. R闚nolegle z rozgrywkami m這dziczek bierzemy udzia w lidze kadetek i turniejach mini siatk闚ki. Mimo wszystko umiechni璚i meldujemy si w hali sportowej w Mi璠zyborowie walczy o awans do trzeciej ligi.

W pierwszym meczu rywalizujemy z Spart Warszawa. W ubieg造m miesi鉍u b鎩 by bardzo wyr闚nany. Tym razem gospodynie poradzi造 sobie bezproblemowo wygrywaj鉍 2:0 (11;20).

W drugim meczy podejmujemy zesp馧 UKS 13 Radom. W pierwszym secie wygrywamy 豉two do 16. Niestety dekoncentracja kt鏎a dopad豉 nas w drugim secie spowodowa豉 瞠 przegralimy go do 16. O zwyci瘰twie decydowa tie-break. W tym secie pokazalimy swoj wy窺zo nad rywalkami pokonuj鉍 je do 6. Ostatecznie mecz wygrywamy 2:1 (16;-16;6).

Trzeci i zarazem ostatni mecz w dniu turnieju gramy z UKS Set Lesznowola. Mecz ma podobny przebieg jak spotkanie z 13 Radom. Pierwszy set to dominacja zawodniczek z Mi璠zyborowa i wysokie zwyci瘰two do 15. W drugim secie trener liwerski wpuci na boisko zawodniczki, kt鏎e zwykle graj troch mniej. Efekt to minimalna przegrana seta do 23. Decyduj鉍y set Mi璠zyborowianki wygrywaj do 9.

Tym samym zesp馧 z Mi璠zyborowa pokonuj鉍 wszystkie rywalki uzyska awans do trzeciej ligi m這dziczek. Turniej zostanie rozegrany 12-13 grudnia. Gospodarz turnieju zostanie og這szony wkr鏒ce.

Dzi瘯ujemy wszystkim kibicom za pojawienie si na trybunach i zagrzewanie nas do walki. Liczymy 瞠 na kolejnych spotkaniach trybuny b璠 si zape軟ia po brzegi.