rok szkolny 2015/2016

POWIATOWA OLIMPIADA MATEMATYCZNA W GRODZISKU MAZOWIECKIM

Powiatowa Olimpiada Matematyczna w Grodzisku Mazowieckim to trzyetapowy konkurs, kt鏎y sprawdza umiej皻noci matematyczne uczni闚. Olimpiada sk豉da豉 si z trzech etap闚: eliminacji wewn靖rzszkolnych, p馧fina逝 i fina逝.

W tym roku do etapu szkolnego przyst雷i這 ponad trzydziestu gimnazjalist闚 z klas drugich i trzecich, z kt鏎ych szeciu uczni闚 wzi窸o udzia w p馧finale. W ka盥ym etapie zadania by造 coraz trudniejsze, a ich tematyka  wykracza豉 poza program matematyki realizowany w gimnazjum. Celem konkursu by這 rozwijanie zainteresowa, wzbogacanie wiedzy matematycznej oraz kszta販enie umiej皻noci zastosowania wiedzy w zadaniach praktycznych. 28 kwietnia 2016 roku w Gimnazjum nr 2 w Grodzisku Mazowieckim odby si fina tego konkursu. Nasz szko喚 reprezentowa Kamil Kwiatkowski z klasy II B, kt鏎y wykaza si bardzo du蕨 wiedz matematyczn. Do konkursu przygotowywa si pod czujnym okiem pani Agnieszki Chmieleckiej.