rok szkolny 2015/2016

39. KONKURS RECYTATORSKI WARSZAWSKA SYRENKA

Dnia 31 marca 2016 roku o godzinie 9.00 w Zespole Szk馧 Publicznych w Mi璠zyborowie w sali konferencyjnej  rozpocz像 si gminny etap 39. Konkursu Recytatorskiego  Warszawska Syrenka.

W konkursie wzi窸o udzia 32 recytator闚: 17 uczni闚 z Zespo逝 Szkolno- Przedszkolnego w Jaktorowie i 15 uczni闚 z Zespo逝 Szk馧 Publicznych w Mi璠zyborowie.

Wszystkich powita p. Dyrektor Dariusz Grabowski, po czym rozpocz窸y si recytacje wierszy o dowolnej tematyce.

Jak co roku recytacje przebiega造 w trzech grupach wiekowych:

-          klasy  I III  SP  - 11 recytator闚;

-          klasy  IV VI SP -  10 recytator闚;

-          klasy I III  gimnazjum - 11  recytator闚.

Recytacje ocenia這 niezale積e zewn皻rzne jury w sk豉dzie:

p. Magdalena Warzecha aktorka teatralna i filmowa -  przewodnicz鉍a komisji;

p. Beata Rusinowska samorz鉅owiec i dzia豉czka kultury, by豉 przewodnicz鉍a rady powiatu 篡rardowskiego, pos豉nka na Sejm VI i VII kadencji - cz這nek komisji;

p. Magda Chabros  -  pracownik Mazowieckiego Instytutu Kultury w Warszawie - cz這nek komisji.

KLASY I III  gimnazjum:

I miejsce:    - Sebastian Adamczyk ucz. ZSP w Mi璠zyborowie;

II miejsce:   -  Katarzyna R騜ok ucz. ZSP w Mi璠zyborowie;

III miejsce:   Maciej Rosa ucz. ZSP w Mi璠zyborowie;

WYR荅NIENIA:

-     Marcin Rajchemba -  ucz. ZS - P w Jaktorowie

W eliminacjach  wojew鏚zkich   39.   Konkursu  Recytatorskiego  Warszawska Syrenka  gmin  Jaktor闚  na poziomie gimnazjum reprezentowa b璠zie laureat   pierwszego miejsca  - Sebastian Adamczyk ucze p. Ewy R騜ok.