rok szkolny 2016/2017

VIII EDYCJA DNI MATEMATYKI W OSUCHOWIE

Po raz kolejny uczestniczylimy w Powiatowym Konkursie Matematycznym w Osuchowie. 茳ma edycja Dni Matematyki  odby豉 si 31 maja 2017r. Ka盥 zaproszon szko喚 reprezentowa造 trzy trzyosobowe dru篡ny, a nauczyciel - opiekun zasiada w jury. Stawilimy si w komplecie (dru篡na z klas 1. - Maria Luba雟ka, Jeremi Lisicki, Micha ζb璠zki; dru篡na z klas 2. - Aleksandra Osuchowska, Julia Szczurek, Igor Ciniewski; dru篡na z klas 3. - Kacper Mi鎥owski, Kamil Kwiatkowski, Gabriela Szwed).

Konkurs rozpocz窸a Dyrektor ZSP w Osuchowie Urszula Gowin, a prowadz鉍ymi byli uczniowie tej瞠 szko造. Zmagania konkursowe rozpocz窸y si od testu wiedzy, kt鏎y uczniowie rozwi頊ywali dru篡nowo. Kolejny etap polega na rozwi頊aniu tego samego zadania przez wszystkie dru篡ny (oczywicie w kategorii klas 1., klas 2. oraz klas 3.). W ostatni etapie konkursu uczniowie rozwi頊ywali wylosowane zadanie i przedstawiali rozwi頊anie przed jury i zgromadzon publicznoci.

W przerwach mi璠zy kolejnymi etapami uczniowie mieli mo磧iwo rozwi頊ywania 豉mig堯wek logicznych, za kt鏎e przewidziane by造 drobne nagrody.

W Osuchowie zostalimy bardzo mi這 przyj璚i. Rozgrywki dostarczy造 nam wiele emocji oraz nowych dowiadcze. Dru篡na z klas 3. zaj窸a pierwsze miejsce w swojej kategorii, pozosta貫 dru篡ny r闚nie wypad造 ca趾iem dobrze. Po podliczeniu wszystkich punkt闚 zdobytych dru篡nowo zwyci篹y這 Gimnazjum w Mszczonowie. Nasze Gimnazjum zaj窸o drugie miejsce.