rok szkolny 2013/2014

APEL Z OKAZJI ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

W  tym roku apel z okazji wi皻a Konstytucji 3 Maja odby si w auli gimnazjum 30 kwietnia na 4 godzinie lekcyjnej. Za jego przygotowanie odpowiedzialni byli uczniowie klas trzecich oraz wychowawcy Mariola Barcikowska i Ewa R騜ok. Cho  druga po這wa kwietnia to dla nich niezwykle gor鉍y czas ( zdawali przecie egzaminy), stan瘭i na wysokoci zadania. Zebranym uczniom przybli篡li okolicznoci uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na wiecie (po ameryka雟kiej) konstytucji. Zrobili to w atrakcyjny spos鏏, bo obok wierszy i piosenek patriotycznych, pojawi豉 si prezentacja multimedialna oraz nagrany wczeniej reporta, w kt鏎ym nasi uczniowie bez przygotowania musieli wykaza si swoj wiedz historyczna na temat zbli瘸j鉍ego si wi皻a.

W apelu wzi窸a udzia du瘸 grupa uczni闚 klas trzecich. Brakowa這 tych, kt鏎zy w  tych dniach byli w豉nie na wycieczce w Anglii. Mimo wielu niesprzyjaj鉍ych okolicznoci apel odby si i nie odbiega poziomem od niezwykle atrakcyjnych uroczystoci organizowanych przez uczni闚 i nauczycieli naszej szko造.