rok szkolny 2016/2017

9 maja 2017r. odby si w Zespole Szk馧 Publicznych w Mi璠zyborowie

XV MI犵ZYPOWIATOWY FESTIWAL PIOSENKI MI犵ZYNARODOWEJ

PIOSENKA NIE ZNA GRANIC

Na festiwal  zg這si這 si 9 Szk馧 Podstawowych   i 11 Gimnazj闚 z powiatu grodziskiego, warszawskiego i 篡rardowskiego. W sumie wykonano  15 piosenek w kategorii SP  i 18 piosenek w kategorii Gimnazjum.

Wykonawcy piewali w wielu j瞛ykach angielskim,  niemieckim, rosyjskim, w這skim i francuskim.

Sk豉d jury sk豉da si z szeciu os鏏, byli to:

-El瘺ieta Napi鏎kowska doradca metodyczny j瞛yka angielskiego Oxford University Press. Propagator j瞛yka angielskiego wr鏚 nauczycieli oraz dzieci i m這dzie篡. Wieloletni przyjaciel naszej szko造.

-Josh Skjold Muzyk, gitarzysta, autor tekst闚, z pochodzenia Amerykanin mieszkaj鉍y od kilkunastu lat w  Polsce. Lektor i wyk豉dowca j瞛yka angielskiego. Autor  podr璚znik闚 do nauki j瞛yka angielskiego dla szk馧 ponadgimnazjalnych

Maria G逝chowska -legendarna piosenkarka i gitarzystka.Na og鏊nopolskiej estradzie pojawi豉 si jesieni 1970 r. piewaj鉍 w grupie Quorum, co zosta這 udokumentowane wyst瘼em w epizodzie filmu "Pi耩 i p馧 Bladego J霩ka" .piewa豉 ze s豉wnymi zespo豉mi polskiej sceny takimi jak : Janczary,  Paradox,

Trzy Korony, Trubadurzy czy ABC.

Andrzej S豉wi雟ki - prezes biura turystyki m這dzie穎wej biura ATAS tw鏎ca warsztat闚 j瞛ykowych w Wielkiej Brytanii, na Malcie i wypoczynku m這dzie篡 w Polsce i Europie. Tw鏎ca niestandardowej nauki j瞛yka angielskiego.

Barbara Sufronowicz - Wieloletnia nauczycielka muzyki, koneserka tw鏎czoci  klasycznej i rozrywkowej oraz propagatorka talent闚 muzycznych. Przyjaciel naszej szko造.

Jan Stokowski wokalista, wspania造  akordeonista, d逝goletni przyjaciel naszej szko造.

Laureatami festiwalu zostali:

w kategorii SP

I m-ce  -Aleksandra Szmajkowska(ZSP Mi璠zybor闚),

II m-ce- Daria Nowak, Oliwia Jaroszewska, Robert Marcinkowski (ZSP Jaktor闚),

III m-ce - Julia Misiak, Natalia Runkwitz, Jakub Kaliszewski, Jakub Ko這dziej (ZSP nr 7 砰rard闚),

Wyr騜nienia: Maria Kobia (ZSP Mi璠zybor闚),

Zuzanna Kajka (SP nr 6 Grodzisk Maz.),

Juliusz Ruszkiewicz (SP nr 4  Grodzisk Maz),

Oliwia Sosnowska (ZSP nr 3 砰rard闚),

w kategorii Gimnazjum

I m-ce- Julita Wojdalska (ZSP nr 4 砰rard闚)

II m-ce- Izabela Wawel (Gimn.  Jaktor闚)

III m-ce- Julia Janiszewska Gimn nr 83  Warszawa

Wyr騜nienia: Amelia Czarnecka  (Gimnazjum nr 1 Grodzisk Maz.)

Kamila Kulis i Weronika Kruk ( ZSP Mi璠zybor闚

Piotr Staniaszek i Kornelia migiera ( ZSP Mi璠zybor闚)

Angelina Barra(Gimn nr 83  Warszawa)

Zuzanna Kozio (Gimn. 3 Grodzisk Maz)

Sponsorami naszego konkursu byli w tym roku:

Starostwo Powiatu Grodziskiego

Gmina Jaktor闚

Wydawnictwo Oxford University Press

Firma  ATAS

Zesp馧 Szk馧 Publicznych w Mi璠zyborowie

Dzieki nim laureaci  otrzymali statuetki, dyplomy i nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy i ich opiekunowie mogli skorzysta ze s這dkiego pocz瘰tunku.

Jak co roku nad ca這ci czuwa造 pomys這dawczynie i organizatorki festiwalu

p. Ma貪orzata Dr頊ikowska ( nauczyciel j. angielskiego) i p. Iwona Maciejewska ( nauczyciel muzyki).

Wspiera造 je p.Ewa Wysoka (nauczyciel j. angielskiego oraz p.Katarzyna Suchecka-W璕ier (nauczyciel plastyki), kt鏎a przygotowa豉 dekoracje.

Festiwal organizowany jest w naszej szkole od 15 lat. Na pocz靖ku by konkursem piosenki angielskiej, ale szybko okaza這 si, 瞠 dzieci i m這dzie piewaj ch皻nie r闚nie w innych j瞛ykach.

Konkurs co roku cieszy si du篡m zainteresowaniem w powiecie 篡rardowskim i grodziskim. Niekt鏎zy laureaci (trzeba zaznaczy, 瞠 to nasi absolwenci) kontynuuj muzyczn drog, np. Roksana Pinor Saszan, Krystian Brzezi雟ki- Jongmen. Mo瞠 tegoroczni laureaci te p鎩d w ich lady.