rok szkolny 2013/2014

NADPROGRAMOWY ANGIELSKI

We wrzeniu uczniowie klasy Ic w ramach ko豉 z j瞛yka angielskiego byli w kinie CK w 砰rardowie na filmie Diana. Opowiada on histori dw鏂h ostatnich lat 篡cia ksi篹nej Diany, 穎ny ksi璚ia Karola, syna kr鏊owej Wielkiej Brytanii. Film pokazywa wewn皻rzne prze篡cia oraz perypetie jej 篡cia prywatnego, kt鏎e za jednym razem by這 te 篡ciem publicznym.

Dla os鏏, kt鏎e przypadkowo trafi豚y do kina, film m鏬豚y okaza si trudnym, jednak uczniowie prze p鎩ciem omawiali 篡cie nie tylko Diany, ale ca貫j rodziny kr鏊ewskiej.

Film wzrusza i zmusza do mylenia o ludzkich uczuciach, czynach i ich konsekwencjach.

W ramach ko豉 klasa zorganizowa豉 wiecz鏎 filmowy, na kt鏎ym uczniowie obejrzeli film Kr鏊 Artur. Opowiada on histori 篡cia legendarnego w豉dcy Bryt闚, kt鏎y za rad czarownika Merlina za這篡 rycerskie Bractwo Okr鉚貫go Sto造.

Projekcja sta豉 si wst瘼em do dyskusji na temat powstania mocarstwa Wielkiej Brytanii.