rok szkolny 2013/2014

BEZPIECZNA SZKOx - DEMOKRATYCZNY KRAJ

Od 1 grudnia 2013 r.  do  30 kwietnia 2014 r. wzi瘭imy udzia w konkursie Bezpieczna Szko豉 Demokratyczny Kraj.

Komitet Honorowy oraz Jury przyzna這 nam tytu Bezpiecznej Szko造 oraz cz這nkostwo og鏊nopolskiego klubu BEZPIECZNE SZKOΧ.

Wykonalimy wszystkie zadania konkursowe, m.in.: zorganizowalimy spotkania z policjantami, przedstawiciele Samorz鉅u Uczniowskiego przeprowadzili sonda nt. Co zagra瘸 Twoim zdaniem porz鉅kowi w szkole i Twoim otoczeniu, jakie niebezpiecze雟twa napotykasz, jak sobie z tym radzisz? Sonda by anonimowy, a uczniowie z klas I III gimnazjum zostali wybrani losowo. Nie zabrak這 te spotkania z w鎩tem gminy panem Maciejem liwerskim, kt鏎y opowiedzia o wykonywanej przez siebie pracy.

Podczas godzin wychowawczych podj瘭imy temat  Polski i Polak闚 w Unii Europejskiej.

Przeprowadzilimy r闚nie szkolny konkurs na dowolne prace plastyczne, literackie lub publicystyczne z motywem przewodnim: Polska i Polacy w Unii Europejskiej.

Wszystkie zadania zosta造 zrealizowane. Uczniowie ch皻nie uczestniczyli w zaj璚iach wymagaj鉍ych kreatywnoci, poruszaj鉍ych bliskie im zagadnienia w r騜norodny spos鏏. Po raz kolejny moglimy si przekona, 瞠 przyst雷ienie do konkursu Bezpieczna Szko豉 -  Demokratyczny Kraj pomog這 nam w integracji m這dzie篡, odkryciu zdolnoci i talent闚 uczni闚, pobudzeniu aktywnoci a w efekcie odkryciu talent闚 wr鏚 m這dzie篡. Uczniowie mogli nie tylko pozna teori, ale przede wszystkim dowiadczy, dotkn寞 problem闚 od strony praktycznej. Ka盥e z przeprowadzonych spotka ze specjalistami utwierdzi這 gimnazjalist闚 w s逝sznoci podejmowanych przez szko喚 dzia豉.