rok szkolny 2013/2014

DZIADY OKIEM WSP茛CZESNEGO GIMNAZJALISTY

Problematyka dramatu A. Mickiewicza jest ponadczasowa. Uczniowie realizuj鉍y projekt o wy瞠j wymienionym tytule w liczbie 25 os鏏 i 12 uczestnik闚 zaj耩 artystycznych ph. Teatr pod opiek pani Marioli Naduk przenieli j na teren szko造. Grzesznikami byli uczniowie, a ich przewinienia grzeszki s nam wszystkim bliskie, stykamy si z nimi na co dzie. Dlatego warto je sobie uwiadomi i naprawi, gdy 篡cie jest zbyt kr鏒kie, aby:

• by leniwym, nic nie robi tylko buja w ob這kach i 篡 zabawa

• dokucza innym, popada w na這gi, chuligani, wagarowa, obnosi si si章 fizyczn czy strojem

• odcina si od wiata, drwi z uczu i skupia si tylko na sobie, b璠鉍 oboj皻nym na to, co si dzieje dooko豉.

Nasze dziady to czas na refleksje, zmian tego co z貫. Myl przewodnia: Odnie to przedstawienie do siebie i zweryfikuj swoje wady bo gdy wok馧 zgoda, rado to najwi瘯szy smutek pryska.

Na uwag zas逝guje prze豉manie konwencji romantycznego dramatu przez wsp馧czesnych bohater闚 i ich stroje oraz przez wsp馧czesn muzyk Elektrycznych Gitar i s這wa piosenek K. Sienkiewicza, s這wa stanowi鉍e dodatkowe teksty, tyle 瞠 piewane.

34 m這dych, wspania造ch aktor闚 i 3 osoby od muzyki, wiate, akustyki i efekt闚 specjalnych. Nowoczesna scenografia to dzie這 naszej artystki p. Katarzyny Sucheckiej W璕ier, a re篡seria p. Marioli Naduk, kt鏎a wsp馧pracowa豉 z uczniami klasy II b, c, d. Majowe dziady mia豉 okazj obejrze spo貫czno gimnazjum i uczniowie klas sz鏀tych SP w Mi璠zyborowie.