rok szkolny 2013/2014

IX DZIE OTWARTY W GIMNAZJUM

3 kwietnia odby si w gimnazjum IX Dzie Otwarty. Podczas niecodziennej wizyty w naszej szkole sz鏀toklasici oraz ich rodzice mogli pozna Gimnazjum im. Karola Wojty造 w Mi璠zyborowie.

Nasze gimnazjum, to z pozoru jeden zwarty obiekt wsparty na silnych fundamentach, a tak naprawd, to obiekt sk豉daj鉍y si z wielu element闚, kt鏎e jak puzzle - cile si ze sob 章cz, wzajemnie przenikaj, uzupe軟iaj i dope軟iaj  瘸dnego z ich nie mo瞠 zabrakn寞.

W gimnazjum  mamy 12 pracowni bardzo dobrze wyposa穎nych w pomoce dydaktyczne, multimedialne.

Lekcje wychowania fizycznego  s dla uczni闚 przyjemnoci, gdy dost瘼 do nowo wybudowanej hali sportowej motywuje nas do czynnego ruchu i uprawiania r騜nych sport闚.

Mamy te wspania章,  wyremontowan we wsp馧pracy z rodzicami, sponsorami i 篡czliwymi doros造mi,  wietlic szkoln, kt鏎a jest kawa趾iem naszego domu.

Naszym celem jest to, by w gimnazjum panowa豉 odpowiednia atmosfera, kt鏎a przyczynia si do osi鉚ania sukcesu.

St鉅 has豉, s這wa klucze, kt鏎e przywiecaj nam w codziennej pracy:

Szacunek

Rzetelno

Wsp馧praca

Uczenie si

Rozw鎩

Indywidualizacja

Motywacja

Bezpiecze雟two

To taka koncepcja pracy naszej szko造, kt鏎a kr鏒ko, ale jasno wyznacza nam kierunek.

Nasza szko豉 k豉dzie nacisk na wszechstronny rozw鎩 ucznia.

Gimnazjum to nie tylko lekcje, to tak瞠 zaj璚ia pozalekcyjne. To:

- ko豉 zainteresowa

- zaj璚ia  wyr闚nuj鉍e szanse edukacyjne

- zaj璚ia przygotowuj鉍e do egzamin闚

- ch鏎

- gazetka

- sks

- wyjazdy edukacyjne (CNK, Londyn, Malta, teatr, kino, teatr w j瞛yku angielskim)

- udzia w apelach i uroczystociach

- udzia w konkursach i ich organizacja

Czas sp璠zony w gimnazjum to tak瞠 zabawa, rywalizacja, dzia豉lno charytatywna. Nad t sfer naszego 篡cia czuwa pr篹nie dzia豉j鉍y SU organizuj鉍:  konkursy szkolne, dyskoteki,  ciekawe przerwy,  rozgrywki sportowe (mecze), debaty z absolwentami, akcje charytatywne, przypominaj鉍 nam o wa積ych sprawach, ucz鉍 nas wra磧iwoci na drugiego cz這wieka, urozmaicaj鉍 szkoln codzienno.

Nasze przedsi瞝zi璚ia zaowocowa造 otrzymaniem m.in. tytu堯w: Szko造 z Klas, Szko造 z klas 2.0,  i Bezpiecznej Szko造.

Przedstawiciele Samorz鉅u Uczniowskiego podczas spotkania opowiedzieli histori szko造, a dyrektor przedstawi ofert dla przysz造ch gimnazjalist闚 na rok szkolny 2014/2015.