rok szkolny 2012/2013

29 kwietnia odby si w Zespole Szk馧 Publicznych w Mi璠zyborowie

XI MI犵ZYPOWIATOWY FESTIWAL PIOSENKI MI犵ZYNARODOWEJ

PIOSENKA NIE ZNA GRANIC

Do konkursu zg這si豉 si rekordowa liczba uczni闚 75. Uczestnicy reprezentowali 12 Szk馧 Podstawowych i 14 Gimnazj闚 z powiatu 篡rardowskiego i grodziskiego.

Jury  w sk豉dzie

- p.El瘺ieta Napi鏎kowska doradca metodyczny j瞛yka angielskiego Oxford University Press. Propagator j瞛yka angielskiego wr鏚 nauczycieli oraz dzieci i m這dzie篡. Wieloletni przyjaciel naszej szko造.

- p.Magdalena Dawidek rodzic-przyjaciel szko造, mi這nik muzyki,

- p.Magdalena Ostachowska-Janowska nauczyciel j瞛. niemieckiego,

- p.Jan Stokowski muzyk,  wokalista i multiinstrumentalista, ale przede wszystkim wirtuoz akordeonu. Wieloletni przyjaciel naszej szko造.

-p. Jacek 痂ichowski dziennikarz, fotograf, propagator muzyki jazzowej w Polsce. W latach 90-tych redaktor kultowego magazynu Jazz Forum

- p. Josh Skjold Amerykanin. Lektor i wyk豉dowca j瞛yka angielskiego. Autor  podr璚znik闚 do nauki j瞛yka angielskiego. Propagator kultury i historii Stan闚 Zjednoczonych. Muzyk, gitarzysta, autor tekst闚 piosenek. Od lat zwi頊any z mi璠zyborowskim festiwalem.

- p.Mateusz Tranda nauczyciel, muzyk, gitarzysta (zwi頊any z festiwalem prawie od pocz靖ku jego istnienia) ocenia這 piosenki w dw鏂h kategoriach SP i Gimn.

Po wys逝chaniu 48 piosenek jury przyzna這 nast瘼uj鉍e nagrody

kat. Szko豉 Podstawowa:

I-Magdalena D鉉kowska (Fallin" Alicia Keys) ZSP nr 4 砰rard闚

II-Jakub  Szmajkowski  (Ben Michale Jackson)  ZSP-SP-Mi璠zybor闚

III-Gabriela Michalska (House of the Rising Sun Animals) Spo.SP nr23 - Grodzisk Maz

wyr.- Amanda Janczewska, Patrycja Kakiet  (Este Galapagito lud. melodia hiszpa雟ka) Zesp馧 Szk.-Przedszkolny- Jaktor闚

wyr.- Natalia  Godlewska, Jakub Kope (Cosmic love Florence and the Machine) SP- Franciszk闚

wyr.- Pawe  Olborski (Jo磨n z Ba磨n) ZSP Osuch闚

kat. Gimnazjum:

I- Yuliya Kopach, Dominika Busse (The climb Miley Cyrus)  Gimnazjum nr 3- Grodzisk Maz.

II- Weronika Radzikowska (Marcy Duffy) Gimnazjum nr 3- Grodzisk Maz.

III- Daniel Olborski  (Bell Notre Dame de Paris) ZSP-Osuch闚

wyr.- zesp馧 Mam kolanaw sk豉dzie: Dawid Roszczyk, Jerzy Rybi雟ki, Kamil Podg鏎ski, Jaros豉w Sieczka (Empty Wells" Serj Tankian) ZSP-Gimn-  Mi璠zybor闚

wyr.- Bart這miej Marczak  (Tears in heaven Eric Clapton) ZSP-Osuch闚

foto p.Jacek 痂ichowski

Dzi瘯i sponsorom Powiat Grodzisk Maz., Gmina Jaktor闚 i wydawnictwo Oxford University Press  laureaci  otrzymali statuetki, dyplomy i nagrody rzeczowe. W przerwie festiwalu moglimy podziwia wyst瘼y taneczne uczni闚 z Mi璠zyborowa, kt鏎e przygotowa tancerz i choreograf p. Grzegorz Malanka. Uczniowie klas pierwszych przedstawili  projekt  pt. Europa da si lubi pod kierunkiem nauczyciela j. Angielskiego p.Ewy Wysokiej.

foto p.Jacek 痂ichowski

Jak co roku nad ca這ci czuwa造 pomys這dawczynie i organizatorki festiwalu p.Ma貪orzata Dr頊ikowska (nauczyciel j. angielskiego) i p.Iwona Maciejewska (nauczyciel muzyki).