rok szkolny 2012/2013

KTO TAK GRA, KTO TAK GRA, KTO TAK PI艼NIE

S這wa rozpoczynaj鉍e ten artyku to przypiewka klubowa siatkarek z Mi璠zyborowa. Przypiewka, kt鏎a w dniach 30.05 2.06.2013r. by豉 bardzo cz瘰to s造szana w P這cku. Tam w豉nie odbywa造 si fina造 XV Mazowieckich Igrzysk M這dzie篡 Szkolnej w pi販e siatkowej dziewcz靖 szk馧 gimnazjalnych. Nasze gimnazjum reprezentowa造: Zuzanna Kostecka, Tamara Kruk, Natalia Krystianiak, Dagmara Maliszewska, Nikola Malon, Julia Matusiak, Martyna Mazgaj, Kinga Niew璕這wska, Anita Retwi雟ka, Patrycja 畝rnoch, Aleksandra Sakowska, Kinga Sobiech, Weronika Szyma雟ka, Gabriela Go造雟ka, Katarzyna R騜a雟ka. W turnieju bra這 udzia 12 ekip z terenu ca貫go Mazowsza wy這nionych na wielu szczeblach eliminacji. Zesp馧 z Mi璠zyborowa jecha na turniej pe貫n nadziei, 瞠 uda si wywalczy wy窺ze miejsce, ni przed rokiem (tzn. 7). Turnieje, kt鏎e dziewczyny rozegra造 przygotowuj鉍 si do Igrzysk napawa造 trenera i zawodniczki optymizmem. Niestety by豉 te obawa, 瞠 nasz zesp馧 sk豉daj鉍y si z zawodniczek z klas drugich i pierwszych (poza jedn trzecioklasistk) mo瞠 nie poradzi sobie z du穎 silniejszymi fizycznie zawodniczkami z trzecich klas gimnazjum, kt鏎e wyst瘼owa造 w pozosta造ch szko豉ch.

Pierwszy dzie rozgrywek niestety potwierdzi nasze obawy. G豉dko przegrywamy mecz z Gimnazjum z Warszawy. Zdecydowanie silniejszym fizycznie i mocniejszym psychicznie zespo貫m. Niestety po raz kolejny nerwy sparali穎wa造 zesp馧 z Mi璠zyborowa. Na szczcie w drugim spotkaniu z Gimnazjum z Pionek nasze zawodniczki pokaza造 na co je sta i w dobrym stylu wygra造 mecz. Wygrana pozwoli豉 na zaj璚ie drugiego miejsca w grupie i awansu do 獞ier熠ina逝, w kt鏎ym czeka豉 ekipa z Wyszkowa. Mecz zaplanowany by na drugi dzie rano. Po spokojnej nocy zesp馧 z naszego gimnazjum rozpocz像 mecz skoncentrowany i konsekwentnie realizowa za這瞠nia taktyczne. Na efekty nie by這 trzeba d逝go czeka. Po niespe軟a 40 minutach gry dziewczyny ta鎍zy造 z radoci na parkiecie i wi皻owa造 wywalczenie awansu do p馧fina逝 turnieju, w kt鏎ym czeka zesp馧 z Legionowa.

Rywal by bardzo ci篹ki i niewygodny dla zawodniczek z Mi璠zyborowa. Historia bie蕨cego sezonu przemawia豉 za zespo貫m z Legionowa. Jednak kiedy trzeba z章 pass przerwa. Pierwszy set to zdecydowanie najlepszy set sezonu w wykonaniu zespo逝 z Mi璠zyborowa. Praktycznie bez b喚d闚 w豉snych i z du蕨 skutecznoci w ataku. Wysokie zwyci瘰two w pierwszym secie rozpr篹y這 troszeczk nasz zesp馧. W drugim przegrywamy w samej ko鎍闚ce. Niestety tie-break zaczyna si bardzo le. Przegrywamy 9:2. Mimo heroicznej walki do ko鎍a doprowadzamy do pasjonuj鉍ej ko鎍闚ki. Przegrywamy 13:11, potem 14:12 i niestety nie udaje si dogoni zespo逝 z Legionowa. ㄋy, rozpacz i g這ne szlochanie mo積a by這 s造sze jeszcze d逝go po meczu w szatni Mi璠zyborowa. W ko鎍u przesz豉 nam ko這 nosa szansa zagrania w finale. Po wielu rozmowach i bardzo niezdrowej kolacji w KFC uda這 si ponownie zmotywowa i odbudowa trenerowi zesp馧. Ostatniego dnia gramy z Gimnazjum z Radomia o br頊owy medal.

Mecz o du篡m napi璚iu emocjonalnym, poniewa przegrany wyje盥瘸 z igrzysk jedynie z dyplomem za czwarte miejsce. Dru篡na z Mi璠zyborowa szybko narzuci豉 rywalowi sw鎩 styl gry i zdominowa豉 zesp馧 z Radomia. Mimo ma貫j nerw闚ki w ko鎍闚ce drugiego seta wszystko sko鎍zy這 si pomylnie. Ta鎍om, piewom i okrzykom radoci nie by這 ko鎍a. Po nieudanym starcie w rozgrywkach klubowych (6 miejsce na Mazowszu) przyszed czas na wi皻owanie. Mimo, 瞠 ma造 niedosyt pozostaje, to br頊owy medal jest historycznym wyczynem siatkarek z mi璠zyborowskiego gimnazjum.

Z tego miejsca chcia豚ym podzi瘯owa wszystkim, kt鏎zy do這篡li swoj cegie趾 do tego zwyci瘰twa. Rodzicom kt鏎zy nas wspierali w trudnych chwilach (r闚nie obecni w P這cku), firmie Roberta Banasiewicza zapewniaj鉍ej transport na Igrzyska jak i r闚nie podczas ca貫go sezonu. I dw鏔 osobom, kt鏎e do章czy造 do zespo逝 niedawno: Alicji Fic psychologowi sportowemu, kt鏎a ostatni miesi鉍 przed Igrzyskami pomaga豉 nam w opanowaniu stresu i odpowiedniemu mentalnemu przygotowaniu do rozgrywek oraz Kamilowi Hajdusowi fizykoterapeucie z dolnego l零ka, kt鏎y opiekuje si siatkarkami z Mi璠zyborowa. Wszystkim, kt鏎zy nas wspierali ogromne DZI艼UJEMY!!! - powiedzia nam trener ㄆkasz liwerski.

- ch這pcy na pi靖k

W tym samym terminie co zesp馧 dziewcz靖 swoje Igrzyska rozgrywali ch這pcy z Gimnazjum w Mi璠zyborowie. Troszk dalej od P這cka, bo w Gozdowie o medale Mistrzostw Mazowsza rywalizowali: Tomasz Wolniewicz, Damian Cegli雟ki, Micha Adamczyk, Dawid Czupry雟ki, Albert Szybeler, Damian Szachowicz, Daniel Leszczy雟ki, Krystian Kowalski, Piotr Dukaczewski. Pod okiem Moniki 疾lis豉wskiej zawodnicy z Mi璠zyborowa wywalczyli pi靖e miejsce w wojew鏚ztwie. Warto zaznaczy, 瞠 瘸dnej m瘰kiej ekipie z gimnazjum w Mi璠zyborowie nie uda這 si wywalczy wy窺zego miejsca podczas Igrzysk. W zwi頊ku z tym nie dziwi fakt, i powracaj鉍y autobus z Igrzysk wioz鉍y zesp馧 dziewcz靖 i ch這pc闚 by najbardziej rozpiewanym i weso造m autobusem w Polsce w tym dniu.

Trener Monika 疾lis豉wska pragnie zadedykowa wyczyn swoich podopiecznych wielkiemu nieobecnemu na Igrzyskach Marcinowi Bi鎍e. Niestety Marcin podczas zawod闚 lekkoatletycznych dozna kontuzji, kt鏎a wykluczy豉 go tu przed Igrzyskami na wiele tygodni. 砰czymy zdrowia i mamy nadzieje, 瞠 ju nied逝go Marcin powr鏂i do zespo逝 i wsp鏊nie b璠ziemy przygotowywa si do nast瘼nego sezonu. Marcin czekamy na ciebie!

Trenerzy