rok szkolny 2012/2013

UROCZYSTE OTWARCIE HALI SPORTOWEJ, PRZEDSZKOLA, BIBLIOTEKI I OBSERWATORIUM ASTRONOMICZNEGO

8 grudnia na d逝go pozostanie w pami璚i wszystkich zgromadzonych w mi璠zyborowskiej hali sportowej. Tego dnia obiekt szkolny przypomina teatr muzyczny, za oczy widz闚 cieszy造 wspania貫, utrzymane w konwencji rewiowej, wyst瘼y dzieci i m這dzie篡. Jak okreli Mazowiecki Kurator Owiaty Karol Semik 35 lat pracuj w owiacie, ale czego takiego w szkole jeszcze nie widzia貫m. Warto podkreli, 瞠 wielu z zaproszonych goci wypowiada這 si w tej w豉nie tonacji.

Zanim jednak uczniowie naszej szko造 dostarczyli niecodziennych emocji, odby豉 si cz oficjalna zwi頊ana z otwarciem nowych obiekt闚 hali sportowej, przedszkola, biblioteki i obserwatorium astronomicznego. Uroczysto rozpocz窸a si Msz wi皻 w kociele parafialnym w Mi璠zyborowie celebrowan przez Jego Ekscelencj ks. bp. J霩efa Zawitkowskiego.

Zaproszeni gocie reprezentowali m.in. duchowie雟two, w豉dze pa雟twowe, wojew鏚zkie i samorz鉅owe. Nie zabrak這 tak瞠 przyjaci馧 szko造 z pobliskich miejscowoci, spo貫cznik闚, dzia豉czy, przedstawicieli stowarzysze i organizacji. Tu przed spektaklem ksi鉅z biskup, nie kryj鉍 wzruszenia, powi璚i ca造 obiekt.

Serce programu artystycznego stanowi造 ta鎍e, na kt鏎e z這篡這 si oko這 dwudziestu uk豉d闚 choreograficznych przygotowanych przez Grzegorza Malank, tancerza zawodowego. Ka盥a ods這na wyst瘼u by豉 inna. Uczniowie w pi瘯nych strojach, dopracowanych w  najmniejszych szczeg馧ach, zaprezentowali naprawd wysoki kunszt sceniczny, jakiego by si nie powstydzi zawodowy teatr.

Mielimy taniec po japo雟ku i taniec po arabsku, by豉 muzyka hinduska, nie zabrak這 scen bajkowych czy poloneza w wykonaniu naszych gimnazjalist闚. Pojawi造 si tak瞠 motywy oparte o walk z豉 z dobrem, ale i wsp馧czesne nawi頊ania do Harrego Pottera.

Zwie鎍zeniem  uczniowskiego show by taniec wykonany jednoczenie przez wszystkich m這dych artyst闚. Wiruj鉍y kr鉚 wydawa si nie mie ko鎍a. Poszczeg鏊ne grupy porusza造 si w przeciwne strony - szale雟two zagoci這 na parkiecie. By這 tak kolorowo i tak energetycznie, 瞠 nastr鎩 udzieli si wszystkim. Widownia wsta豉 i gromkimi brawami nagradza豉 uczni闚, kt鏎zy dali si poch這n寞 atmosferze ta鎍a, zabawy, tempa.

ㄨcznikami ca這ci byli recytatorzy i oczywicie wi皻y Miko豉j. Wszystko dzia這 si w pi瘯nej scenerii,  za o warstw wokaln zadba ch鏎 szkolny.

W przygotowaniach do uroczystoci wzi窸o udzia oko這 70 nauczycieli, a wyst雷i這 prawie 200 uczni闚! Nieoceniony wk豉d mieli oczywicie rodzice uczni闚 - powi璚ili sw鎩 czas, niekiedy rodki finansowe i mn鏀two energii. To w豉nie dzi瘯i wspania貫j wsp馧pracy uda這 si odnie sukces.

Po wyst瘼ie i ogromnym aplauzie zabrali g這s gocie. To, co m闚ili, by這 mi貫, ciep貫, ale przede wszystkim prawdziwe. Ksi鉅z biskup bardzo, bardzo serdecznie dzi瘯owa za wra瞠nia artystyczne. Inni gocie r闚nie chwalili nasz szko喚, dyrekcj, nauczycieli, pracownik闚 szko造, a przede wszystkim uczni闚 i ich rodzic闚.