rok szkolny 2013/2014

PUSZKINIANA

10 marca w naszej szkole odby造 si eliminacje do og鏊nopolskiego konkursu Recytacji Poezji i Prozy Aleksandra Puszkina i Adama Mickiewicza  Puszkiniana. Konkurs ten ma na celu upowszechnianie wr鏚 m這dzie篡 szkolnej najbardziej wartociowych utwor闚 tych wspania造ch wieszcz闚. Do eliminacji szkolnych przygotowywa這 si 14 os鏏. Uczniowie zaprezentowali wybrany wiersz Puszkina lub Mickiewicza w j瞛yku rosyjskim przed komisj w sk豉dzie p. Aleksandra Nietrzebka  oraz p. Ewa Wysocka. W  Warszawie b璠 nas reprezentowa Weronika B這雟ka, Paulina Kawka, Ola Kowalska, Natalia Krystianiak i Ania Sici雟ka. Tym razem uczestnicy musz zmierzy si z dwoma tekstami, a ocenia ich b璠 nauczyciele rusycyci oraz specjalici z Rosji. Dziewczynom serdecznie gratulujemy i 篡czymy po豉mania j瞛yk闚 w kolejnym etapie.

A w kolejnym etapie Anna Sici雟ka wywalczy豉 wyr騜nienie. Gratulujemy!