rok szkolny 2012/2013

XV DNI MI犵ZYBOROWA

24 maja w mi璠zyborowskich szko豉ch odby si dzie patron闚 szk馧. Szko豉 Podstawowa im. J霩efa Jagielskiego zorganizowa豉 uroczysty apel z udzia貫m pocztu sztandarowego, uczniowie przypomnieli 篡cie patrona podstaw闚ki, by貫go jej kierownika J霩efa Jagielskiego. Odby si konkurs powi璚ony historii szko造 i patronowi. Podobnie w gimnazjum, odby si uroczysty apel powi璚ony patronowi szko造 Karolowi Wojtyle czyli Janowi Paw這wi II.

W sobot 25 maja po raz XIV odby si Otwarty Turniej Jednego Wiersza im. Ziemowita Skibi雟kiego Srebrna Szyszka. W ramach imprezy odby造 si spotkania autorskie poet闚 i pisarzy Roberta Miniaka i Darka Foksa, swoje utwory czytali te Jerzy Paruszewski i Jerzy Jankowski.

Niedziela w Dni Mi璠zyborowa to zawsze festyn na terenie szko造. Poprzedza go msza wi皻a w kociele w Mi璠zyborowie z udzia貫m Orkiestry Mi璠zybor闚, kt鏎a pniej maszeruje na teren szko造 i w ten spos鏏 otwiera festyn. W programie festynu by這 mn鏀two atrakcji m.in.: prezentacja laureat闚 XI Festiwalu Piosenki Mi璠zynarodowej oraz laureat闚 dzieci璚ego konkursu Sopranem i basem, wr璚zenie dyplom闚 Przyjaciel Szko造, wyst瘼 zespo堯w tanecznych z przedszkola, szko造 podstawowej i gimnazjum, pokaz narodowego ta鎍a gruzi雟kiego Kartuli w wykonaniu M. Abramczyk i G. Maglakelidze ze Studia Ta鎍a i Fitnessu Dancing Queen.

Mo積a by這 ogl鉅a atrakcje przygotowane przez harcerzy Hufca Jaktor闚, k鉍ik zdrowej 篡wnoci gdzie degustowano sa豉tki, sur闚ki, by造 stoiska z pysznymi ciastami, by punkt medyczny gdzie dokonywano pomiaru cinienia, poziomu cukru we krwi. Odby si pokaz Ratujemy i uczmy ratowa gdzie mo積a si by這 dowiedzie jak udzieli pomocy przedlekarskiej poszkodowanym w wypadkach. Baw si i b鉅 bezpieczny i Trzymaj Form to nazwy prezentacji dzia豉 w ramach projekt闚 prozdrowotnych. Odby豉 si r闚nie loteria fantowa zorganizowana przez Rad Rodzic闚. Jak zwykle mia miejsce pokaz sprz皻u ratowniczego w wykonaniu mi璠zyborowskich stra瘸k闚, ka盥y m鏬 te zje smaczn groch闚k przygotowan przez OSP Mi璠zybor闚. Na zako鎍zenie odby si koncert zespo逝 muzycznego Cztery Kiery znanego 篡rardowskiego muzyka Zbigniewa S瘯ulskiego.

Lista wydarze by豉 nadzwyczaj obfita. Odby si VIII Rajd Rowerowy ladami czarnej stopy  i I Mi璠zyborowski Rajd NORDIC WALKING.

W pi靖ek 31 maja odby造 si te XV Otwarte Mistrzostwa Powiatu Grodziskiego Dzieci M這dzik闚 w Biegach Prze豉jowych o Puchar Starosty Grodziskiego.

Tegoroczne Dni Mi璠zyborowa odby造 si przy 豉dnej pogodzie i du篡m zainteresowaniu mieszka鎍闚. S鉅z, 瞠 ka盥y m鏬 znale co dla siebie.

Jerzy Jankowski