rok szkolny 2012/2013

MI犵ZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY "ODKRYWCY 2013"

Matematyczne zmagania w Gimnazjum w Mi璠zyborowie

Marzec by miesi鉍em, w kt鏎ym kr鏊owa豉 matematyka. W poniedzia貫k, 18 marca, odby豉 si III edycja Mi璠zyszkolnego Konkursu Matematycznego Odkrywcy 2013". Uroczystego otwarcia konkursu dokona dyrektor ZSP w Mi璠zyborowie p. Dariusz Grabowski, kt鏎y zwr鏂i szczeg鏊n uwag na cel wsp鏊nego spotkania. Konkurs przede wszystkim rozwija i pog喚bia zainteresowania uczni闚 matematyk, uczy rozwi頊ywania problem闚 w tw鏎czy spos鏏, stosowania wiedzy i umiej皻noci matematycznych w praktyce.

W tegorocznych zmaganiach z zadaniami matematycznymi wzi窸y udzia trzyosobowe dru篡ny z siedmiu gimnazj闚 (Mi璠zybor闚, Jaktor闚, Osuch闚, Kaski, Baran闚, Wiskitki i 砰rard闚 - Gimnazjum nr 6). Konkurs rozpocz像 si testem, kt鏎y ka盥y uczestnik rozwi頊ywa samodzielnie, a najwi瘯sza suma punkt闚 zdobytych przez dru篡n dawa豉 awans do nast瘼nej czci konkursu. Do kolejnego etapu przechodzi造 po trzy dru篡ny z klas pierwszych, drugich i trzecich. Nast瘼nie reprezentanci szk馧 otrzymali zadania, kt鏎ych rozwi頊ania prezentowali jury.

Laureatami konkursu na poziomie klas pierwszych zostali uczniowie z Gimnazjum im. J. K. Ga販zy雟kiego  w Jaktorowie  (Marcin Grzelak, Patryk Wilczy雟ki, Maciej J璠rasik) , na poziomie klas drugich z Gimnazjum nr 6 w 砰rardowie (Agnieszka Tyborowska, Bart這miej So熥o, Karol Wilczy雟ki), a w klasach trzecich wygrali gimnazjalici z Gimnazjum im. Karola Wojty造 w Mi璠zyborowie  (Anna Fatalska, Zuzanna Wysocka, Marta Kozikowska). Wr鏚 szk馧 najlepszym okaza這 si Gimnazjum im. Ks. Kan. Mariana Lipskiego w Osuchowie i to w豉nie przedstawiciele tej szko造 otrzymali statuetk konkursu.

Wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji konkursu gratulujemy bardzo du瞠j wiedzy matematycznej!

Dyplomy i nagrody rzeczowe, zwyci瘰kim dru篡nom, wr璚zy p. dyrektor Dariusz Grabowski. Nagrody, dla zwyci瞛c闚, ufundowali: w鎩t gminy Jaktor闚 p. Maciej liwerski, dyrektor ZSP w Mi璠zyborowie oraz Gda雟kie Wydawnictwo Owiatowe.

Organizatorkami konkursy by造 p.A. Chmielecka, p. A.Rutkowska, p. U. Warowicka oraz p. J. Zagrajek.