rok szkolny 2013/2014

MI犵ZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY "ODKRYWCY 2014"

Wy nie wiecie, co to jest matematyka!

Wy mylicie: liczby, liczby! Nie!

A ona piewa, gra jak kryszta.

Ca豉 dusza tonie w dwi璚znym, przejrzystym krysztale.

Nadszed marzec, a wraz z nim w Zespole Szk馧 Publicznych w Mi璠zyborowie mi這nicy nauk cis造ch z  Gimnazj闚 wzi瘭i kolejny raz udzia w matematycznych zmaganiach.

17 marca odby豉 si IV edycja Mi璠zyszkolnego Konkursu Matematycznego Odkrywcy 2014 (dla uczni闚 gimnazj闚).  Patronat konkurs闚 obj像 tradycyjnie W鎩t Gminy Jaktor闚, a  po raz pierwszy Mazowiecki Kurator  Owiaty w Warszawie. Konkurs jak w poprzednich latach  co roku cieszy si  du蕨 popularnoci.  Do tegorocznych zmaga  matematycznych  przyst雷ili gimnazjalici z dziewi璚iu szk馧.

W poniedzia貫k, kiedy aul zape軟i這 81 gimnazjalist闚 z Jaktorowa, Osuchowa, Baranowa, Kask, Mi璠zyborowa oraz Gimnazj闚 nr 1, nr 3, nr 4, nr 6 z 砰rardowa dyrektor Zespo逝 Szk馧 Publicznych w Mi璠zyborowie uroczycie rozpocz像 Mi璠zyszkolny Konkurs Matematyczny Odkrywcy 2014.

Trzyosobowe dru篡ny z klas pierwszych, drugich oraz trzecich zacz窸y rywalizacj indywidualnym sprawdzeniem swoich umiej皻noci w tecie wiedzy. Do kolejnego etapu konkursu przesz造 po trzy dru篡ny z ka盥ego poziomu klas. Wszyscy uczniowie wykazali si du蕨 wiedz i logicznym myleniem. Niewielkie r騜nice punktowe spowodowa造, 瞠 w dalszej czci konkursu

-        na poziomie klas pierwszych o zwyci瘰two walczyli uczniowie z 篡rardowskich Gimnazj闚  nr 3, nr 4 oraz nr 6, a zwyci篹yli gimnazjalici z tr鎩ki w sk豉dzie: Alicja Kluczek, Ida Winiewska, Antoni Szustakowski;

-        na poziomie klas drugich do dalszych rozgrywek przyst雷ili gimnazjalici z Jaktorowa oraz 砰rardowa Gimnazjum nr 1, nr 3, nr 4. W tej kategorii zwyci篹yli uczniowie z Jaktorowa: Maciej J璠rasik, Kamil Cegli雟ki, Marcin Grzelak;

-        na poziomie klas trzecich wr鏚 uczni闚 z Gimnazjum z Kask, Osuchowa oraz nr 3 z 砰rardowa wygrali uczniowie z Gimnazjum nr 3: Olga Chech豉cz, Daniel Bracki, Maciej Giera.

Uczniowie podczas konkursu wykorzystali umiej皻no tw鏎czego mylenia przy rozwi頊ywaniu zada oraz w ciekawy spos鏏 prezentowali w豉sny punkt widzenia danego problemu. Mamy nadziej, 瞠 r闚nie ten konkurs cho troch pom鏬 gimnazjalistom w szczeg鏊noci tym z klas trzecich w przygotowaniu si do egzaminu po gimnazjum.

Konkurs wsp馧tworzy造 panie: Agnieszka Chmielecka, Aneta Rutkowska, Urszula Warowicka, Jadwiga Zagrajek.

Nagrody w postaci ksi嘀ek, drobnych upomink闚 oraz s這dkiego pocz瘰tunku zosta造 ufundowane przez Dyrektora szko造 p. Dariusza Grabowskiego, W鎩ta gminy Jaktor闚 p. Macieja liwerskiego, Rad Rodzic闚 dzia豉j鉍 przy ZSP w Mi璠zyborowie  oraz Gda雟kie Wydawnictwo Owiatowe.