rok szkolny 2013/2014

EUROPA DA SI LUBI - CZY WIEMY CO JEMY?

W roku szkolnym 2013/2014 klasa 2d bra豉 udzia w projekcie edukacyjnym Europa da si lubi - czy wiemy co jemy?

G堯wnymi celami tegorocznego projektu by造:

przedstawienie tradycji kulinarnych kraj闚 europejskich, j瞛yk闚 kt鏎ych uczymy si w naszym gimnazjum, poznanie  narodowych da i prezentacja obyczaj闚

promocja r騜norodnoci kulturowej

rozwijanie umiej皻noci poznawania siebie i otaczaj鉍ego wiata

Uczniowie zebrali wiadomoci na temat: Jaka kuchnia dominuje we Francji, Niemczech, Rosji, Wielkiej Brytanii i Polsce, dowiedzieli si  jakie s dania narodowe oraz jakie s tradycje zwi頊ane z kuchni w tych krajach. Uczniowie wyszukali, opracowali materia造 zwi頊ane z kuchni i tradycjami kulinarnymi, przygotowali ich prezentacj i przedstawili na forum klasy a pniej szko造 organizuj鉍 Dzie Polski w grudniu, Dzie Rosyjski w styczniu, Dzie Niemiecki w lutym, Dzie Francuski  w marcu, Dzie Brytyjski w kwietniu oraz ca這 przedstawili  podczas Festiwalu Piosenki Mi璠zynarodowej. Wyst雷ili w strojach charakterystycznych dla kultury danego pa雟twa, opanowali akcent, wykonali dekoracje, przygotowali potrawy charakterystyczne dla kraj闚. Przedstawili podstawowe s這wnictwo zwi頊ane z kuchni w 4 j瞛ykach obcych. W projekcie bra這 udzia 26 uczni闚 ! Dalimy rad! By這 fajnie i smacznie!

Wychowawca klasy : Ewa Wysocka