rok szkolny 2013/2014

XIV EDYCJA KONKURSU RECYTATORSKIEGO IM. I. IWASZKIEWICZA PH. KLIMATY JAK Z CHEΚO垶KIEGO W STAWISKU.

Po raz czternasty zagocilimy w Muzeum Anny i Jaros豉wa Iwaszkiewicz闚 w Stawisku. Zacne mury zgromadzi造 znakomitych recytator闚 z okolicznych powiat闚, a nawet wojew鏚ztw. Aktorzy: Joanna Cicho - D鉉rowska, Agata Meilute i Jerzy ζzewski ocenia這 recytuj鉍ych poezj nawi頊uj鉍 do klimat闚 obraz闚 Che軛o雟kiego. W tym roku konkurs wpisany zosta w obchody Roku J霩efa Che軛o雟kiego w Powiecie Grodziskim, st鉅 jego has這.

Po dwudniowych przes逝chaniach odby這 si uroczyste og這szenie jego wynik闚, popis laureat闚 i rozdanie nagr鏚. G堯wn nagrod Konkursu jest wycieczka poetycka dla laureat闚 i przygotowuj鉍ych ich nauczycieli. Wielokrotnie ju uczestniczylimy w tych wyjazdach, a i w tym roku los si do nas umiechn像.

Krzysztof Luba雟ki zosta laureatem III miejsca (op. M. Naduk), Marek Chmielewski otrzyma wyr騜nienie (op. M. Naduk), a Miko豉jowi Gmurskiemu wr璚zono Nagrod W鎩ta (op. E. R騜ok). Na trzech uczni闚 reprezentuj鉍ych szko喚 (tylko tyle mo積a by這 zg這si) ka盥y zaistnia, ka盥y zosta zauwa穎ny i doceniony - cieszy to nas niezmiernie. Ch這pcy mieli okazj uczestniczy w wycieczce poetyckiej ladami J霩efa Che軛o雟kiego. Brawo.
         Szczeg鏊ne podzi瘯owania i uk這ny sk豉damy w stron Pani Kustosz Ewy Cielak, kt鏎a jest sercem przedsi瞝zi璚ia.