rok szkolny 2013/2014

WEEKEND W TEATRZE STAROMIEJSKIM W WARSZAWIE

Niezwyk貫 spotkanie z Szekspirem

16 listopada w sobotnie popo逝dnie wybralimy si - uczestnicy zaj耩 artystycznych ''Teatr'' do Warszawy na 瘸rtobliw prezentacj wszystkich  dramat闚 najwi瘯szego dramaturga wszech czas闚. Pi耩dziesi璚ioro uczni闚 bawi這 si ucz鉍 i uczy這 si bawi鉍 i to osza豉miaj鉍ym tempie, kt鏎e nie pozwala這 na nud.

Tr鎩ka aktor闚 wyst瘼uj鉍a pod w豉snymi imionami, bawi豉 publiczno, 穎ngluj鉍 cytatami, streszczeniami fabu i odwo豉niami do stereotypowej znajomoci dzie Szekspira. W  ramach spektaklu hip-hopowy ''Otello'', ''Makbet'' po g鏎alsku ''Remo i Julia'' grana przez samych m篹czyzn i ''Hamlet'' w trzyminutowej wersji.

Bylimy wci鉚ani do akcji i nieustannie prowokowani przez aktor闚 do wsp鏊nej zabawy.

Podr騜 z przymru瞠niem oka po Starym i Nowym Testamencie

17 listopada uczniowie zaj耩 artystycznych Teatr odwiedzili Scen Staromiejsk, kt鏎a wystawia豉 Biblie w skr鏂onej wersji. Biblia obszerna, do gruba ksi璕a, a tu propozycja wersji skr鏂onej nie moglimy tej sposobnoci nie wykorzysta. I tak niedzielne popo逝dnie 50 uczni闚 sp璠zi這 na spektaklu gwarantuj鉍ym nieformaln edukacj, kt鏎a zaznajomi豉 ka盥ego biblijnymi historiami.

Trzech aktor闚 odgrywa這 w ci鉚u 90 minut 44 postacie biblijne. Kr鏊 Salomon zapiewa przeb鎩 w stylu Jerzego Po這mskiego. Jan Chrzciciel by kuszony ta鎍em na rurze, a narodziny Jezusa przekazywano na 篡wo za porednictwem Jeruzalem TV. Zawi這 biblijnych imion rojania這 w rytmie arabskiego hip hopu i w ko鎍u wyjania si, w jakim j瞛yku m闚ili ludzie przed Wie蕨 Babel.

Do gry by豉 r闚nie w章czona widownia, ot niezobowi頊uj鉍a edukacja, komiczny przekaz, a niekt鏎zy z nas dowiadczyli tego na w豉snej sk鏎ze, graj鉍 u boku zawodowych aktor闚. Zach璚amy innych