rok szkolny 2012/2013

APEL Z OKAZJI WI冉 WIELKANOCNYCH

27 marca odby si uroczysty apel z okazji zbli瘸j鉍ych si wi靖 Wielkanocnych, kt鏎y przygotowali uczniowie klasy 1b wraz z wychowawc.

Uczniowie wprowadzili wszystkich w tematyk zwi頊an ze wi皻ami Zmartwychwstania Pa雟kiego. W tym roku nie tylko zosta造 przybli穎ne tradycje wielkanocne, ale przede wszystkim gimnazjalici mogli pozna  histori jajka znaku nowego 篡cia. Wed逝g ludowych wierze jajko posiada moc przeciwdzia豉nia wszystkiemu, co z貫, a wi璚one chroni przed ogniem, zapewnia zdrowie, bezpiecze雟two i obfito d鏏r. Podczas niadania wielkanocnego dzielimy si wi璚onym jajkiem na znak zdrowia i szczcia ca貫j rodziny.

Uczniowie zaprezentowali spos鏏 barwienia jajek oraz wykonywania pisanek. Przytoczyli r闚nie wiele ciekawych ludowych wi靖ecznych przys堯w. Na zako鎍zenie z這篡li wszystkim wi靖eczne 篡czenia Weso貫go Alleluja!