rok szkolny 2013/2014

SPOTKANIE Z W粑TEM GMINY P. MACIEJEM LIWERSKIM

W tym roku szkolnym nasze gimnazjum wzi窸o udzia w II edycji Konkursu BEZPIECZNA SZKOx BEZPIECZNY UCZE. Jednym z zada konkursowych by這 przeprowadzenie konwersatori闚 na temat funkcjonowania spo貫cze雟twa obywatelskiego i relacji obywatelskich w miecie, gminie, regionie, pa雟twie, tryb i znaczenie wybor闚 samorz鉅owych i parlamentarnych.

W zwi頊ku z zalecanym udzia貫m przedstawicieli w豉dz samorz鉅owych w ramach przeprowadzenia konwersatori闚 gimnazjalici Gimnazjum im. Karola Wojty造 zaprosili na rozmow w鎩ta gminy Jaktor闚 pana Macieja liwerskiego. Spotkanie odby這 si dnia 29 kwietnia 2014 roku.

W spotkaniu uczestniczy這 25 uczni闚 naszej szko造.

W鎩t gminy Jaktor闚 w sk豉d, kt鏎ej wchodzi Mi璠zybor闚 bardzo serdecznie i z du篡m zaanga穎waniem odpowiada przedstawicielom klas  na zadawane pytania. Gimnazjalici dowiedzieli si jaka jest nasza gmina, jakie s kompetencje W鎩ta i na czym polega jego praca i praca jego wsp馧pracownik闚, a tak瞠 Rady Gminy. Pytania porusza造 te tematyk demokracji, uchwalania prawa lokalnego, pozyskiwania funduszy dla samorz鉅闚 i ich dzia豉lnoci. Niezwykle cenne by造 informacje dotycz鉍e praw zwyk貫go obywatela, mieszka鎍a gminy, jego wp造wu na decyzje lokalne, sposobu za豉twiania spraw w urz璠zie gminy.

Pan W鎩t podzieli si z m這dzie蕨 osobistymi spostrze瞠niami dotycz鉍ymi samorz鉅noci, demokracji. Opowiedzia nam tak瞠 o tym jak wygl鉅a豉 gmina wczeniej przed jego obj璚iem urz璠u, a poniewa jest absolwentem naszej szko造 nie oby這 si bez wspomnie z dzieci雟twa i ciekawostek zwi頊anych z kadr nauczycielska z przed paru dekad. Spotkanie usatysfakcjonowa這 gimnazjalist闚, nie cz瘰to mamy mo磧iwo goci tak znamienitych goci.