rok szkolny 2013/2014

CZEGO JESZCZE NIE WIESZ O DYREKCJI  I SWOICH WYCHOWAWCACH.

Wychowawca klasy Ia Jerzy Jankowski z pozoru grony, a tak naprawd spokojny ze specyficznym poczuciem humoru geograf, poeta, literat, dziennikarz. I b to wychowankowie mi這niczki wszelakich 篡j靖ek, kobiety delikatnej niczym Calineczka Beaty Bucznej nauczycielki biologii. Ic pracuje pod kierunkiem filologa j瞛yka angielskiego Ma貪orzaty Dr頊ikowskiej, kt鏎 natura obdarzy豉 opr鏂z zdolnoci j瞛ykowych talentem wokalnym, tanecznym i aktorskim.

W IIa rz鉅zi (tak mu si przynajmniej wydaje) historyk ㄆkasz Fr鉍zek. To nauczyciel wszelakich profesji uczy tak瞠 wos-u i edukacji dla bezpiecze雟twa,  jest rzecznikiem praw ucznia oraz specem od BHP. IIb mo瞠 zawsze liczy na swojego matematycznego mentora  - Agnieszk Chmieleck, kobiet dla kt鏎ej tablica interaktywna i media wszelakie nie maj tajemnic, informatyka to Jej druga specjalno, opiekunka Samorz鉅u Uczniowskiego, redaktorka gazetek na korytarzu, wsp馧tw鏎czyni Go鎍a Gimnazjalnego. IIc uto窺amia si z polonistk Mariol Naduk, osob kochaj鉍 s這wo m闚ione, tworz鉍 przedstawienia z tym czym, pasjonatk w璠r闚ek po g鏎ach, wieloletni organizatork kolonii i zimowisk. Wsp馧tw鏎czyni Go鎍a Gimnazjalnego - z Ni nie da si nudzi. W II d dowodzi anglistka i rusycystka w jednym Ewa Wysocka. Jej temperament, pogoda ducha i wewn皻rzny spok鎩 przelewaj  si na klas. Nauczycielka o r騜nych artystycznych umiej皻nociach piewa, ta鎍zy i wietnie recytuje. Razem z Pani Ma貪orzat Dr頊ikowsk organizuje od kilku lat wyjazdy j瞛ykowe do Anglii

III a to klasa polonistki Marioli Barcikowskiej. Umiech nie schodzi z Jej twarzy, a przy tym szyk i elegancja. Posiada artystyczn dusz, przez lata kierowa豉 szkoln gazetk Carpe Diem. Poza tym kocha luksus i zagraniczne woja瞠, na kt鏎e wyrusza tak瞠 z nami (Malta, Chorwacja, Bu貪aria .). Polonistka Ewa R騜ok prowadzi klas III b. Jest to osoba niezwykle kulturalna, opanowana i spokojna, chocia trudno zobaczy J chodz鉍 jest bowiem w ci鉚造m p璠zie. Gra na gitarze, piewa, recytuje, a swoimi pomys豉mi zaskoczy豉 ju niejednego. Wyk豉da te przedmiot wychowanie do 篡cia w rodzinie. IIIc to klasa ㄆkasza liwerskiego nauczyciela wychowania fizycznego, trenera siatk闚ki, s璠ziego siatkarskiego, kierownika hali sportowej kierowcy autobusu (z zami這wania), organizatora zimowisk (szkoda, 瞠 ju drugi rok ich nie ma), oboz闚 sportowych cz這wieka, dla kt鏎ego praca w szkole jest wszystkim tak 穎n, matk i kochank.

Profesjonalici, pasjonaci, ludzie o wielu twarzach i uzdolnieniach, kochaj鉍y uczni闚 i swoj prac, ludzie kt鏎ym nauka przedmiotu nie przeszkadza w realizacji marze. Takich w豉nie mamy wychowawc闚.

A wszyscy Oni i my pracujemy pod okiem dyrektora Dariusza Grabowskiego matematyka i informatyka, cz這wieka niezwykle taktownego, kulturalnego, dla kt鏎ego ucze jest najwa積iejszy. Lubi te piewa, du穎 i d逝go m闚i oraz gra w siatk闚k.  Jego  praw i lew r瘯 jest wicedyrektor Justyna Pietruszewska. Na co dzie pedagog wspieraj鉍y ka盥ego potrzebuj鉍ego (taki Wielki Brat w Pokoju Zwierze) i wietny organizator naszej codziennej pracy. Spokojna, rzeczowa, konsekwentna, a przy tym gustowna i elegancka. D逝gie dystanse to nami皻no naszej wicedyrektor, biega pasjami, jedzi na rowerze, a w mi璠zyczasie oddaje si lekturze mn鏀twa ksi嘀ek, daj鉍 mam niedocigniony wz鏎 do naladowania.