rok szkolny 2017/2018

RADOSNA NIEPODLEGΜ - APEL Z OKAZJI 99. ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSK NIEPODLEGΜCI

W czwartek 9 listopada w gimnazjum w Mi璠zyborowie, uczniowie klasy 3A wraz z wychowawc oraz szkolnym ch鏎em, przygotowali apel z okazji 99 lat niepodleg貫j Polski. Akademia nie tylko by豉 niezwykle poruszaj鉍a i pouczaj鉍a, ale r闚nie bardzo efektowna. Zebrani na auli uczniowie ogl鉅ali spektakl z niekrytym zafascynowaniem.

Opr鏂z radosnego wi皻owania ju prawie setnej rocznicy odzyskania niepodleg這ci, mielimy r闚nie czas na refleksje i przemylenia dotycz鉍e poleg造ch w walce o wolno rodak闚, a tak瞠 dostalimy dodatkow lekcj historii, nie tylko w formie suchych fakt闚. Niezwyk貫j atmosfery dodawa豉 oprawa muzyczna, kt鏎 zaj像 si szkolny ch鏎. Wszyscy gocie byli pod wra瞠niem zgrania si piewaj鉍ych os鏏 i ich wokali. Podczas przedstawienia, popis swych zdolnoci, dali r闚nie recytatorzy i aktorzy, wyst瘼uj鉍y na scenie. M闚ili oni swoje kwestie z ogromnym przekonaniem i pewnoci siebie. Uwag przykuwa造 dekoracje, zdobi鉍e miejsce spektaklu. Ogromne poruszenie wywo豉造 nagrania archiwalne, zw豉szcza czytanie przez ma章 dziewczynk listu do walcz鉍ego o Polsk, ojca.

Na koniec, po d逝gim czasie zadumy i 瘸lu za zmar造mi Polakami, na aul wjecha olbrzymi tort ze wieczkami, aby godnie uczci urodziny niepodleg這ci, kt鏎y zorganizowa wychowawca klasy 3A wraz z mam jednego z absolwent闚 szko造. Wszyscy dostali po kawa趾u ciasta, wychwalaj鉍 nie tylko deser, ale przede wszystkim apel, kt鏎y na d逝go zostanie w ich pami璚iach.

Dekoracj przygotowa豉 Pani Katarzyna Suchecka W璕ier

Ch鏎 przygotowa豉 Pani Iwona Maciejewska