rok szkolny 2018/2019

POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY "ODKRYWCY 2019"

S造sza貫m i zapomnia貫m.

Widzia貫m i zapami皻a貫m.

Zrobi貫m i zrozumia貫m.

Konfucjusz

15 marca 2019 r. w Zespole Szk馧 Publicznych w Mi璠zyborowie odby豉 si  IX edycja Powiatowego Konkursu Matematycznego Odkrywcy 2019, kt鏎y zosta obj皻y Honorowym Patronatem Mazowieckiego Kuratora Owiaty w Warszawie oraz W鎩ta Gminy Jaktor闚.

W tym roku w konkursie wzi瘭i  udzia uczniowie klas 7. i 8. ze szk馧 podstawowych oraz klas 3. gimnazjum.  Do rywalizacji przyst雷i這 trzynacie trzyosobowych dru篡n z nast瘼uj鉍ych szk馧:

Szko造 Podstawowej nr 3 z Oddzia豉mi Integracyjnymi im. Stanis豉wa Staszica w 砰rardowie,

Szko造 Podstawowej nr 6 im. Elizy Orzeszkowej w 砰rardowie,

Zespo逝 Szkolno Przedszkolnego im. Marii Kownackiej w Wiskitkach,

Zespo逝 Szkolno Przedszkolnego w Jaktorowie,

oraz Zespo逝 Szk馧 Publicznych w Mi璠zyborowie.

Konkurs sk豉da si z dw鏂h czci: testu i rozgrywek zespo這wych, podczas kt鏎ych uczniowie mogli zaprezentowa swoje matematyczne umiej皻noci pracuj鉍 indywidualnie oraz w dru篡nie.

Szko喚 Podstawow im. J霩efa Jagielskiego w Mi璠zyborowie w kategorii klas si鏚mych reprezentowali: Klaudia Zaj鉍, Julia G鏎ska, Amelia Szyma雟ka (opiekunowie: p.Aneta Rutkowska, p. Rafa Maciszewski), a w kategorii klas 鏀mych reprezentowali: Alicja Mokrzanowska,  Agnieszka Mykytyn, Krystian Fikus (opiekun p.Aneta Rutkowska).

Gimnazjum im. Karola Wojty造 w Mi璠zyborowie w kategorii klas trzecich reprezentowali: Anna Migda, Igor Szumiel, Gracjan Szewczyk (opiekunowie: p.Agnieszka Chmielecka, p. Urszula Warowicka, p. Dariusz Grabowski).

W pierwszej czci konkursu wzi窸o udzia trzydziestu dziewi璚iu uczni闚. Ka盥y z nich rozwi頊ywa indywidualnie test sk豉daj鉍y si z dziesi璚iu zada. Do kolejnego etapu przesz造 po trzy dru篡ny, z najwy窺z redni liczb punkt闚, z klas 7., 8.  i  3. gimnazjum. W drugiej czci uczniowie pracowali ju zespo這wo. Najpierw rozwi頊ywali zadanie na dowodzenie, a nast瘼nie zestaw zada typu prawda fa連z. Najtrudniejszy okaza si ostatni etap rozgrywek, gdzie ka盥a dru篡na musia豉 rozwi頊anie wylosowanego wczeniej zadania przedstawi przed komisj konkursow. Uczestnicy konkursu zaprezentowali wysoki poziom swoich umiej皻noci matematycznych. Efektywnie wsp馧pracowali w zespole, rozwi頊ywali postawione przed nimi problemy matematyczne w spos鏏 tw鏎czy i nieszablonowy oraz wykazali si umiej皻noci logicznego mylenia. Potrafili wykorzysta swoj wiedz w praktyce.

Poziom trudnoci zada w ka盥ej z czci konkursu by dostosowany do wieku uczestnik闚.

Powiatowy Konkurs Matematyczny Odkrywcy 2019 by dla uczni闚 sprawdzeniem wiedzy i umiej皻noci matematycznych. Mi這nicy tego przedmiotu na pewno stali si bogatsi o kolejne dowiadczenia zwi頊ane z rozwi頊ywaniem skomplikowanych problem闚 matematycznych.

Komisja konkursowa wy這ni豉 nast瘼uj鉍ych laureat闚:

I miejsce w kategorii  klas 7. zdoby豉 dru篡na ze Szko造 Podstawowej nr 6 w 砰rardowie w sk豉dzie: Maja Szyma雟ka, Dominika Lipka, Krystian Tilzen,

I miejsce w kategorii klas 8.  zdoby豉 dru篡na ze Szko造 Podstawowej nr 3 w 砰rardowie w sk豉dzie: Maja Wac豉wska, Kajetan Wilkowski, Maciej Cuper,

I miejsce w kategorii klas 3.  Zdoby豉 dru篡na ze Szko造 Podstawowej nr 3 w 砰rardowie w sk豉dzie: Oliwia Joniec, Anna Pi鏎kowska, Adam Winiewski.

Nasi uczniowie w kategorii klas si鏚mych zaj瘭i trzecie miejsce, w kategorii klas 鏀mych mi璠zyborowska dru篡na zaj窸a drugie miejsce, gimnazjalici w kategorii klas trzecich zaj瘭i drugie miejsce.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pami靖kowe dyplomy a zwyci瞛cy statuetki oraz nagrody rzeczowe.

Nauczyciele otrzymali podzi瘯owania za trud w這穎ny w przygotowanie uczni闚 do konkursu.

Konkurs wsp馧tworzy造 nauczycielki matematyki pracuj鉍e w Gimnazjum im. Karola Wojty造 w Mi璠zyborowie: Joanna Bednarska, Agnieszka Chmielecka, Jolanta Cymerman, Urszula Warowicka.