rok szkolny 2018/2019

APEL Z OKAZJI ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

30 kwietnia odby si w naszej szkole apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, przygotowany przez  dwie klasy si鏚me pod opiek nauczyciela muzyki-Iwony Maciejewskiej.

Uczniowie klasy 7b (G.Jurkiewicz,K.Kubicki,K.Kuran, R.Leniowski, J.Nartonowicz, K.O責akowski, J.Tenerowicz, W.Zemlik, M.真chowska)  oraz  klasy 7a (J.Zaj鉍, K.Zaj鉍, A.Zbrzyzny, M.Kuligowski, W.Doma雟ka) przypomnieli na pocz靖ku  czym jest dzi konstytucja, a w kolejnej czci przedstawili bohater闚  i  tw鏎c闚 konstytucji z 1791 roku- Hugo Ko陶靖aja, Stanis豉wa Ma豉chowskiego i  Ignacego Potockiego. Nie  zabrak這 r闚nie  takich postaci historycznych  jak kr鏊 Fryderyk w豉dca Prus, caryca Katarzyna w豉dczyni Rosji  czy  Franciszek  J霩ef cesarz Austrii, pojawi豉 si r闚nie posta  kr鏊a Stanis豉wa Augusta Poniatowskiego. Uczniowie  na koniec przeczytali, jakie zmiany przynios豉 Polsce  uchwalona po raz pierwszy w Europie  konstytucja, a na koniec wszyscy wys逝chali  radosnej  pieni  patriotycznej, inspirowanej  wierszem Rajnolda Suchodolskigo  Witaj Majowa Jutrzenko.

Po kr鏒kim przedstawieniu, dyrektor Dariusz Grabowski, odni鏀 si  w kilku s這wach do treci przedstawionych podczas apelu i podzi瘯owa tym, kt鏎zy apel przygotowali.

Iwona Maciejewska