Patron szko造

W wychowaniu chodzi w豉nie o to,

a瞠by cz這wiek stawa si coraz bardziej cz這wiekiem

- o to, a瞠by bardziej by, a nie tylko wi璚ej mia

aby wi璚 poprzez wszystko, co ma, co posiada,

umia bardziej i pe軟iej by cz這wiekiem,

to znaczy, a瞠by r闚nie umia bardziej by

nie tylko z drugimi, ale i dla drugich.

Jan Pawe II

砰ciorys Karola Wojty造 1920-2005

Karol Wojty豉 urodzi si 18 maja 1920 r., w Wadowicach. Karol ucz瘰zcza do gimnazjum w Wadowicach imienia Marcina Wadowity. Jesieni 1938, po maturze zapisuje si na studia polonistyczne na Uniwersytecie Jagiello雟kim. We wrzeniu 1940 r. rozpoczyna prac jako robotnik w fabryce chemicznej Solvay. W padzierniku 1942 Karol rozpoczyna studia na tajnych kompletach wydzia逝 Teologicznego UJ jako kleryk konspiracyjnego seminarium duchownego. 1 listopada 1946 r. w prywatnej kaplicy kardyna豉 Sapiehy przyjmuje z jego r隕 wi璚enia kap豉雟kie. 15 listopada 1946 wyje盥瘸 na dalsze studia do Rzymu. W pocz靖kach lipca 1948 r. Wojty豉 wraca do Polski. Otrzymuje nominacj na wikarego w Negowici. 8 lipca 1958 zostaje mianowany krakowskim biskupem. 5 padziernika 1962 wyje盥瘸 na Sob鏎 Watyka雟ki II Jest jednym z najbardziej aktywnych polskich biskup闚 - przemawia sze razy, siedem razy przedk豉da wypowiedzi na pimie. 30 grudnia 1964 r. Wojty豉 zostaje arcybiskupem metropolit krakowskim, a 29 maja  1978 r. kardyna貫m. Po raz pierwszy od 1522 r. 16 padziernika 1978 r. papie瞠m zostaje nie W這ch, ale wybrany podobno ogromn wi瘯szoci g這s闚 - Karol Wojty豉. Papie odby 章czne 104 pielgrzymki apostolskie, w tym  8 do Polski. Napisa 14 encyklik.  Jan Pawe II umiera 2 kwietnia 2005 r., o godz. 21.37.

Dzia豉nia:

Nasza szko豉 nosi imi Karola Wojty造 od maja  2006 roku. W czasie Mszy w. 20 maja 2006 roku bp. J霩ef Zawitkowski powi璚i sztandar.

Od  tego roku bierzemy udzia w Pielgrzymce szk馧 im. Jana Paw豉 II na Jasn G鏎.

Zdj璚ia z Pielgrzymi do Cz瘰tochowy 2009/2010

Ponadto w naszym gimnazjum organizowany jest Szkolny Konkurs o Patronie Gimnazjum Karolu Wojtyle. W ramach tego konkursu w ci鉚u roku szkolnego uczniowie w zespo豉ch klasowych realizuj nast瘼uj鉍e zadania:

a)      Szkolny Konkurs Recytacji Poezji Religijnej wrzesie

b)      Konkurs na klasow gazetk o Patronie (padziernik i kwiecie)

c)      Konkurs plastyczny -  (luty/marzec)

d)      Konkurs w豉snego wiersza Wiersz dla Jana Paw豉 II (maj)

e)      Konkurs wiedzowy dotycz鉍y 篡cia i tw鏎czoci Jana Paw豉 II maj

f)        Przygotowanie Mszy w. o rych章 beatyfikacj S逝gi Bo瞠go Jana Paw豉 II.

Co roku obchodzimy Dzie Papieski, kt鏎y jest po章czony z wi皻em Komisji Edukacji Narodowej. W czasie tego apelu odbywa si r闚nie pasowanie pierwszoklasist闚.

Zdj璚ia z lubowania pierwszoklasist闚

w Dniu Papieskim 2009/2010

Pami皻amy tak瞠 o rocznicy mierci naszego Patrona Jana Paw豉 II, w zwi頊ku z tym przygotowujemy na ten dzie okolicznociowy apel.

Dzie Papieski 2009/2010