Wydarzenia Sportowe

rok szkolny 2017/2018

KOZIENICE Z ENERGIĄ - TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ MŁODZICZEK

Jak co roku w Kozienicach w pierwszy weekend września odbywa się impreza „Pożegnanie lata” wraz z „Dniem Energetyka”. Jedną z imprez towarzyszących jest turniej piłki siatkowej młodziczek „Kozienice z energią”. Turniej jest doskonałym momentem na szlifowanie formy po obozach sportowych, a tuż przed bardzo ważnym pierwszym turniejem eliminacyjnym Mistrzostw Mazowsza w kategorii „młodziczek”. Zespół z Międzyborowa w poprzednich latach gościł na parkiecie hali w Kozienicach a nawet kilka lat temu z rocznikiem ‘98 wygrał turniej. W tym roku również pierwszym celem wyjazdowym zawodniczek Wrzosu Międzyborów stały się Kozienice. Trzydniowy turniej na dziesięc zespołów toczył się od piątkowego popołudnia, aż do popołudniowych godzin w niedziele. Imprezę w Kozienicach charakteryzuje spokój oraz przyjacielska atmosfera. Oczywiście nie oznacza to brak walki i zaangażowania - wręcz przeciwnie. Każdy walczy na całego i próbuje swoich sił przed nadchodzącym sezonem.

Zespół z Międzyborowa reprezentowały: Karolina Frynia, Wiktoria Galińska, Dominika Żukowska, Oliwia Gołębiewska, Hanna Wasiak, Anna Szymańska, Julia Jakubiak, Karolina Kotowska, Aleksandra Szczurowska, Maja Wilgosz. Pierwsza dwa dni rywalizacji to walka w grupach. Wrzos Międzyborów rozpoczął świetnie turniej od zwycięstwa nad MKS Skier-Vis Skierniewice 2:1 (10;-22;12). Kolejni rywale odprawieni z kwitkiem to MUKS Piątka II Sandamierz oraz Sparta Grodzisk Mazowiecki  w stosuku 2:0. Jedyny rywal który okazał się lepszy od naszej ekipy to Salos Kalina Lublin, z która przegraliśmy 1:2, ale po bardzo zaciętym boju. Takie wyniki pozwoliły naszym zawodniczkom awansować do pierwszej czwórki turnieju. W fazie półfinałowej przyszło się nam zmierzyć z zwycięzcą drugiej grupy tj. MUKS Piątka  I Sandomierz. Mecz bez historii zakończony szybkim zwycięstwem 2:0. Mecz finałowy do którego awansowaliśmy został rozegrany w niedzielę na centralnym boisku. Przeciwniczkami okazał się zespół z Lublina z którym rywalizowaliśmy w grupie i przegraliśmy. Przebieg meczu był bardzo dramatyczny. Pierwszy set gładko wygrała ekipa z Lublina. Z kolei w drugim przez cały set wysoko wygrywaliśmy aż w końcówce seta podczas obrony piłki nasza przyjmująca i kapitan zespołu uszkodziła nadgarstek. Z ławki rezerwowych została poderwana młodziutka o dwa lata młodsza Karolina Kotowska. Mimo niepozornego wzrostu Karolina stanęła na wysokości zadania i udało się zwycięsko zakończyć drugiego seta. Do seta decydującego przystępowaliśmy nadal bez kontuzjowanej Karoliny Fryni. Jednak nie dało się tego odczuć bo zmienniczka znowu się spisała zaczynając seta od pięciu bardzo dobrych zagrywek które dały nam prowadzenie. Później koncertowo grał cały zespół na czele z szalejącą na siatce Dominiką Żukowską co dało w rezultacie zwycięstwo w meczu 2:1 oraz w całym turnieju.

Trenerzy docenili postawę zawodniczek z Międzyborowa i przyznali nagrody dla Dominiki Żukowskiej która została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju. Karolina Frynia została uznana za najlepszą przyjmującą a Wiktoria Galińska otrzymała wyróżnienie za ciężką pracę w obronie.