Wydarzenia Sportowe

rok szkolny 2017/2018

TURNIEJ III LIGI MŁODZICZEK W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT

Na początku października zawodniczki Wrzosu Międzyborów brały udział w turnieju rozstawieniowym o Mistrzostwo Mazowsza w piłce siatkowej dziewcząt w kategorii „młodziczek”. Dwudniowe zmagania dziewczyn z rocznika ’03 i młodsze nasz zespół mógł zaliczyć do udanych. Niestety pech w losowaniu spowodował że nasz zespół w drugim dniu turnieju trafił na dwa bardzo mocne zespoły i turnieje eliminacyjne rozpocznie od III ligi. W pierwszy listopadowy weekend został rozegrany pierwszy turniej III ligi w Międzyborowie. O awans do II ligi rywalizowały UKS SMS Warszawa, Plas Warszawa, UKS Beta Pionki, Nike Węgrów, Olimp Mińsk Mazowiecki i oczywiście Wrzos Międzyborów. Pierwszego dnia zawodniczki z Międzyborowa rozpoczęły rywalizację od meczu z SMS Warszawa. Początek spotkania rozpoczęliśmy nerwowo. Mimo że graliśmy na własnej hali to na trybunach zasiadło więcej rodziców zespołu z Warszawy niż naszych. Jednak czym dłużej trwał pojedynek tym większa zaznaczała się nasza przewaga. Rywalizację zakończyliśmy wynikiem 2:0 (13;19). Na boisku zaprezentowały się wszystkie zawodniczki tj. Hania Wasiak, Dominika Żukowska, Wiktoria Galińska, Julia Jakubiak, Maja Wilgosz, Aleksandra Szczurowska, Anna Szymańska, Oliwia Gołębiewska, Karolina Kotowska, Karolina Frynia, Oliwia Banasiewicz. Po krótkiej przerwie przystąpiliśmy do kolejnego spotkania. Tym razem przeciwnik z Pionek. Tym razem mecz ułożył się od początku pod dyktando  Międzyborowianek i zakończył się zwycięstwem 2:0 (18;19). Na deser w sobotnie popołudnie zostały do rozegrania mecz z ekipą Plas Warszawa. Drużyna z Warszawy nie ukrywała, że jest faworytem i chce awansować do II ligi młodziczek. Początek spotka jednak tego nie pokazał. Zespół Wrzosu Międzyborów grał odważnie zagrywką i bardzo dobrze w obronie. Rezultat był natychmiastowy. Praktycznie przez cały pierwszy set prowadziliśmy sześcioma oczkami. Niestety wizja wygrania pierwszego seta przeraziła nasze zawodniczki i po kilku prostych błędach została roztrwoniona cała przewaga. Niestety końcówka seta należała do Plasu i to ekipa z Warszawy wygrała go w stosunku 25:22. Druga partia to walka punkt za punkt. Wojnę nerwów wygrał zespół Wrzosu pokonując Plas 25:23. Set decydujący rozgrywany do 15 punktów lepiej rozpoczęła drużyna z Warszawy. I po wielkich emocjach w końcówce mecz zakończył się zwycięstwem Plasu Warszawa 2:1, a w tie-breaku skończyło się do 12. Mimo przegranej zespół z Międzyborowa może być zadowolony z sobotniej gry. Niedzielne rozgrywki rozpoczęły się meczem z drużyną z Mińska. Niestety znowu zespół z Międzyborowa rozpoczął nerwowo i po wielu błędach na wysokie prowadzenie wyszły zawodniczki z Mińska. Zawodniczki Wrzosu w końcu opanowały nerwy i rozpoczęły szalony pościg za rywalkami. Zwrotów akcji w tym secie było wiele. Mimo że dogoniliśmy zespół Olimpu to po kilku akcja znowu nam uciekały. I tak aż do końca seta. Seta którego nie udało się nam wygrać. Przegrana do 23 podziałała na zespół z Międzyborowa jak płachta na byka. Drugi set od początku był pod dyktando Międzyborowianek i zakończył się zwycięstwem do 19. Set decydujący to nadal zacięta walka zakończona zwycięstwem do 10. Tak poukładały się wyniki spotkań, że w ostatnim meczu z Nike Węgrów wystarczyło wygrać jednego seta żeby zacząć świętować awans do II ligi. Jednak zespół z Międzyborowa nie zamierzał liczyć na układy punktowe tylko rozstrzygnąć samemu sprawę awansu. Zwycięstwo z Mińskiem tak uskrzydliło gospodynie, że wszystko nam wychodziło w meczu z Węgrowem. Od potężniej zagrywki po skuteczną grę w ataku i bardzo ofiarną grę w obronie. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Wrzosu Międzyborów 2:0 (15;20). Na koniec pozostało odtańczyć taniec radości i świętować awans do II ligi młodziczek. Kolejny turniej zostanie rozegrany w pierwszy weekend grudnia.  Gospodarza rozgrywek poznamy w połowie listopada.